Hromadná nehoda komplikovala provoz na hlavním tahu na Písek

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 8. listopad 2022 18:01
Hromadná nehoda komplikovala provoz na hlavním tahu na Písek Foto: HZS PK

Šest vozidel se srazilo v úterý odpoledne na silnici první třídy I/20 u Losiné za Plzní. Nehoda se sice obešla bez zranění, ale silně komplikovala dopravu na hlavním tahu z Plzně do Písku.

Ke střetu šesti aut došlo u bývalé křižovatky, kde komunikaci první třídy dříve protínala silnice se Starého Plzence na Štěnovice ve směru jízdy na Plzeň. "Sedmapadesátiletý řidič jel od Losiné na Plzeň s vozidlem odtahové služby, nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozidel Jaguar a Opel Vectra, která jela před ním," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová. Do vozu odtahové služby pak ještě zezadu narazilo vozidlo značky Volkswagen. Alkohol u všech účastníků na místě vyloučily dechové zkoušky. Řidič odtahové služby dostal na místě pokutu.

Silnice I/20 je řidiči silně využívaná, a tak se v místě tvořily obrovské kolony. "Dopravu na místě nám pomáhala řídit Policie ČR jedním pruhem kyvadlově," doplnil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Kvůli hromadné nehodě byl navíc zcela uzavřen výjezd z dálnice D5 směrem na Písek.