×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Hospodářská komora pomáhá zaměstnavatelům hledat nové zaměstnance

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 6. únor 2020 13:52
Hospodarska komora Vedení Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje

Krajská hospodářská komora usiluje o podporu a rozvoj podnikatelského prostředí. K tomu patří i pravidelné setkání jejích členů. Tentokrát se uskutečnilo v Měšťanské besedě v Plzni.

Cílem setkání bylo popovídat si o předchozích letech a zároveň představit nové plány a vize, která krajská hospodářská komora má. Zejména podporu místních firem a společností, podporu podnikání. Hlas podnikatelů musí být slyšet a proto aby byl slyšet, tak musí být hospodářská komora silná,“ řekla Radka Trylčová, Ředitelka Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje.

https://www.youtube.com/watch?v=ON986rY2WOs&feature=youtu.be

Ním cílem je zastupovat a v podstatě bojovat za podnikatele, kteří v Plzeňském kraji žijí a pracují. V současné době je členy téměř 300 subjektů, ať už to jsou živnostníci nebo velké společnosti s tisíci zaměstnanci, takže to naše portfolio je pestré,“ konstatoval Petr Chvojka, Předseda představenstva Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje.

V minulém roce se podařilo sjednocení hospodářské komory nebo například zřízení Centra lidských zdrojů. To pomáhá zaměstnavatelům hledat zaměstnance, kteří na trhu všeobecně nejsou, hledá i odborníky, kteří mohou přijít do Plzeňského kraje.

 pro rok 2020 si komora vytyčila několik cílů. Především chce rozšířit své řady. Rozhodně chceme být jakýmsi převodníkem mezi politikou a byznysem tak, abychom mohli vytvářet tlak nejenom na samosprávu, ale na státní správu a tlak podnikatelů i živnostníků směrem k zákonu,“ zdůraznil Petr Chvojka.

PR