×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Na hory se po oblevě vrátila zima, sněžilo i na šumavském Špičáku

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 6. únor 2020 11:37
Snih na Spicaku Na šumavský Špičák se už brzy může vrátit sníh. Foto: Ski&Bike Špičák

Po masivní oblevě na šumavském Špičáku před nastávajícím víkendem finišují se zasněžováním již dříve otevřených sjezdovek. Na jejich stavu se výrazně podepsal déšť, který skrápěl areál intenzivně čtyři dny od pátku do pondělí.

„Naštěstí se od úterka ochladilo, připadlo do 10 centimetrů přírodního sněhu a mohli jsme spustit zasněžování, takže jsme unikli úplné zkáze,“ reagoval na neočekávanou intenzitu deště a nezvykle vysokých teplot, které se tady přehnaly od 31. ledna do 3. února ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Aktuálně se lyžuje na hlavní více než 1,5 km dlouhé sjezdovce v kombinaci hořejšího úseku trojky Slalomové s přejezdem na dvojku U zalomeného. Dále je k dispozici lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem využívaným lyžařskou školou a sjezdovka od parkoviště. „Určitě na víkend připravíme i rodinnou Spodní Šanci a uvidíme, co nám ještě mráz dovolí zasněžit. Snad příští týden budeme moci otevřít další úseky,“ dodal Vladimír Kasík.

Na sjezdovkách, kde se lyžuje, leží v průměru vrstva 30 centimetrů v kombinaci přírodního a technického sněhu. Teploty na vrcholu Špičáky klesly přes den na minus čtyři stupně Celsia, na dolní nástupní stanici lanovky byly dva stupně pod nulou.