Hokejová Plzeň si pojistila služby pěti hráčů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 1. březen 2021 15:00
pavlát Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Pět hokejistů se s vedením Škody Plzeň dohodlo na prodloužení vzájemné spolupráce. Modrobílý dres budou hájit i nadále obránce Vojtěch Budík, útočníci Martin Lang, Sebastián Malát a Pavel Musil i brankář Dominik Pavlát.

„Vojta Budík je naším hráčem, neboť jsme již loni uplatňovali opci. Jedná se o mladého hráče, který dělá progres a který v našich obranných řadách roste ve velice důležitou součást týmu. Proto jsme se rozhodli o rok prodloužit smlouvu, ale pochopitelně existuje možnost, že by Vojta zkusil Ameriku, ale zatím to není v jednání. U Pavla Musila i u Dominika Pavláta jsme neváhali a uplatnili opci. Pavel, přestože se zranil a byl dlouho mimo, splnil naše očekávání. A to samé Dominik, který se také své šance chopil velice dobře. Věříme, že nadále poroste a příští rok se popere o pozici stálé jedničky. Ani u jednoho nebyl důvod, abychom s opcí váhali. Oba podepsali smlouvu na další sezónu," uvedl sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

Jednoletou smlouvu podepsal klub se Sebastiánem Malátem a dvouletou s Martinem Langem. "Seba bude příští rok posledním rokem v juniorce, je to stále hodně mladý hráč, u kterého sledujeme určitý posun výkonnostně nahoru. Věříme, že se postupnými kroky bude zlepšovat jako jeho předchůdci. Martin je vlastně podobný případ. Nejen v mých očích je u něho viditelný potenciál a je na něm, jak bude pracovat. Věřím, že za rok či za dva se může propracovat na pevnou pozici v prvních dvou lajnách, protože instinkt střelce má," dodal Vlasák.