Hokejistům Karlových Varů skončila sezóna

Od - úterý, 15. březen 2022 07:18
Hokejistům Karlových Varů skončila sezóna Foto: HC Energie Karlovy Vary

Hokejistům Karlových Varů skončila v pondělí letošní sezóna. Definitivně o tom rozhodl třetí duel série s Pardubicemi hraný v Chomutově, v němž Energie prohrála 2:3 v prodloužení. Celkově tak Západočeši končí na 12. místě.

Hlavním cílem energetiků bylo nenechat si znovu utéct první část. A svůj úkol splnili, po necelých třech minutách hry zastavil ujíždějícího soupeřova obránce na modré čáře, převzal si od něj kotouč a vyslal jej směrem na Dominika Frodla. Ten kus černé gumy vyrazil na hůl Tomáše Vondráčka, který následně trefou do odkryté sítě poslal Energii do vedení. Západočeši tahali za delší konec, do listiny střelců se mohl zapsat Martin Kohout, jeho zakončení ze samostatného úniku schoval Frodl mezi betony. Po vyloučení Michala Plutnara za podrážení přišla pro domácí mužstvo černá chvíle. Nejprve se v čase 14:45 nejlépe ve skrumáži před Štěpánem Lukešem zorientoval Adam Musil a 23 vteřin poté Michal Hrádek našel připraveného Patrika Poulíčka, jehož ranou si Dynamo vzalo vedení na svou stranu. Sudí nekompromisně trestali i nadále, ke konci byl za krosček vyloučen Matthew Petgrave. Osmnáct sekund před sirénou přihrál Tomáš Havlín po modré čáře Jakubu Flekovi, jehož dělovku tečoval za Frodlova záda Ondřej Beránek.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve vyrovnaném duchu. Hra se přelévala z jednoho konce kluziště na druhý. Obě mužstva ovšem hrála spíše zatažený defensivní hokej, a nebylo tak k vidění příliš velké množství nebezpečných šancí. A když už se nějaká vetší příležitost naskytla, tak se vyznamenali oba brankáři, kteří drželi své týmy i při přesilových hrách. Asi největší šanci ke změně skóre měl v závěru Tomáš Vondráček, jenž se od pravého mantinelu probojoval do předbrankového prostoru, jeho zakončení mezi betony ale vystihl Dominik Frodl, a tak se šlo do šaten opět za stavu 2:2.

Podobná píseň hrála i ve třetí třetině. Ani jedno z mužstev se nehrnulo do nějakých riskantních akcí, prostě se čekalo na chybu toho druhého. Dění na ledě odpovídalo průběžnému skóre, nejčastěji se kotouč pohyboval u středového kruhu. Ke konci si iniciativu začali přebírat hosté a Štěpán Lukeš měl plné betony práce. V závěru se po vhazování dostal puk do mezikruží Davidu Ciencialovi, jeho pokus vyrazil přesouvající domácí gólman. Těsně před hvizdem sudích se na modré napřáhl Martin Rohan a jeho projektil orazítkoval vyrážečku pardubického brankáře, a pokračovalo se tak do prodloužení.

Mohlo se rozhodnout již v samotném úvodu nastaveného času, Matěj Paulovič pálil takřka do prázdné brány, zastavil ho však bleskurychle se přesouvající Lukeš. A karlovarský brankář byl v akci po chvíli podruhé, když střelecký pokus Jana Zdráhala skvěle chytil lapačkou. Po chvíli Západočeského presu vzal Patrik Poulíček v útočném pásmu kotouč Janu Hladonikovi, posunul jej na Roberta Říčku, který bekhendem ukončil tuto sérii a karlovarskou sezonu.

Zdroj: HC Energie Karlovy Vary