Hokejisté vezou tři body z Olomouce. Vítězství trefil minutu před koncem Gulaš

Od - neděle, 24. leden 2021 20:45
hokej Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté zvítězili ve 39. kole extraligy na ledě Olomouce 4:3. Západočechy poslal do vedení v 10. minutě Luboš Rob, pak hosté vyrovnali. Indiáni ale ve druhé třetině následně odskočili díky gólům Davida Jiříčka a Jakuba Poura na 3:1. Mora ještě zvládla vyrovnat, prodloužení ale odmítl v 59. minutě kapitán Milan Gulaš.

Jako první zahrozil zblízka bekhenhdem Knotek, Frodl byl pozorný. Stejně tak na druhé straně Konrád, který ustál kličku Gulaše, který se před něj protáhl. Domácí následně ustáli přesilovou hru, ale hned poté Jaroslav Kracík odzbrojil v obranné třetině Káňu, vyslal po levé straně na zteč Luboše Roba, který dělovkou z kruhu trefil přesně. Jenže přesně za minutu a vteřinu napřáhl na modré Adam Rutar a touš zaplul do levého horního růžku. Dokonat obrat mohl Knotek, jenž tečoval pobídku Vyrůbalíka, avšak nakonec těsně mimo. Své štěstí zkoušel také od modré Stříteský, avšak ani jeho pumelice stavem nepohnula. Když si v přesilovce v závěru třetiny na Frodla nepřišel svou ranou ani Ondrušek, Stav 1:1 tak platil i ve třetím utkání sezóny těchto dvou celků.

Avšak ne dlouho. V úvodu prostřední periody potrestali hosté domácí faul, konkrétně po necelé minutě propálil vše, co m ustálo v cestě od modré David Jiříček. Následně se do touše opřel další plzeňský bek - Čerešňák, Konrád tentokrát zakročil betony. Nedosáhl však na dělovku Jakuba Poura, který se na pravém kruhu opřel do střely z první po křižné příhře Jaroslava Kracíka. Jenže Hanáci opět brzy odpověděli. Konkrétně po necelé minutě Tomáš Gřeš, jenž si sjel mezi kruhy na pobídku Ostřížka. Za vyrovnáním se vrhl Knotek, který se natlačil až před Frodla, ten prostor mezi svými betony utěsnil. Své barvy podržel i těsně před druhou sirénou, když Káňa pálil z osy hřiště.

Poslední dacetiminutovku načal Straka, jenž se vymotal zpoza branky před ní, ale na Konráda nevyzrál. Nevedlo se Kolouchovi z mezikruží. Nakonec udeřil až Petr Kolouch, který na brankovišti dorazil ránu Tomáše Dujsíka. Už se zdálo, že i třetí duel Plzně a Olomouc zamíří do prodloužení, když tu náhle Milan Gulaš vybojoval touš na Káňovi a zblízka rozhodl. Modrobílí již 65 vteřin do sirény zvládli a zapisuj ítak do tabulky další tři body.