Hokejisté si pod stromeček nadělili dva body. Výhru nad Boleslaví trefil Budík

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 23. prosinec 2021 20:10
Hokejisté si pod stromeček nadělili dva body. Výhru nad Boleslaví trefil Budík ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně porazili ve 34. extraligovém kole Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení. Bruslaře poslal do vedení ve 12. minutě Kantner, před koncem první třetiny srovnal Filip Suchý. Rozhodující gól pak přišel v 64. minutě, kdy dopravil puk tělem do branky Vojtěch Budík.

První šanci zápasu měli domácí ve třetí minutě. Z mezikruží pálil osamocený Kindl ale pouze do betonů Růžičky. Ve 4. minutě dostal puk za brankovou čáru hostující Kelemen, rozhodčí ale po konzultaci s videem gól neuznal. V 9. minutě se do velké šance dostal explzeňský Kantner, Svobodu ale tentokrát nepřekonal. Pak ztroskotal na Růžičkovi Dzierkals, a tak se následně dočkali hosté. Ve 12. minutě se prosadil osamocený Kantner. Indiáni pak dostali k dispozici dvě přesilové hry, a tu druhou využili. V 19. minutě tečoval puk mimo dosah Růžičky Filip Suchý.

Hned v úvodu druhé části se dostal do dobré pozice Schleiss, na Růžičku si ale nepřišel. Do vedení mohli jít hosté krátce po polovině zápasu. Po obrovské chybě v defenzivě indiánů čekala na Kotalu poloprázdná branka, útočníkovi Bruslařů ale sjel v kritickém okamžiku puk z hole. Ve 35. minutě se dostal před Svobodu efektní kličkou Kousal, v klíčové chvíli pak ale minul.

Nerozhodným stavem nepohnul ani na začátku třetí části mladoboleslavský Najman. A překonával se i na druhé straně Růžička, který si zase počkal na zakončení ve výborné formě hrajícího Bulíře. V 54. minutě se do své další příležitosti dostal Kantner, Svoboda mu ale druhou radost v zápase překazil. S pbiřvývajícími minutami se z utkání stal spíš boj o každý puk ve středním pásmu, a tak vcelku logicky došel zápas do prodloužení. V něm se nakonec radovali ze zisku druhého bodu domácí. Po akci Mertla dopravil puk za brankovou čáru v pádu tělem Vojtěch Budík.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání. První třetina byla z naší strany velice špatná, byli jsme rádi, že skončila 1:1. Pak se naše hra zlepšila. V závěru jsme byli šťastnější. Jsme rádi za dva body, taková ubojovaná utkání jsou důležitá. Tím, že máme předehraný zápas se Spartou, tak máme dva dny volna."