Hokejisté se přesunuli na Šumavu. Budík se ani nezapotí, Vráblík přibral kila a Kantner má maturitu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 3. červen 2020 08:43
IMG_5470 Luboš Rob se pere se sjezdovkou. Foto: M. Osvaldová

Sluneční paprsky pálily naplno, jen vítr čechral kštici. Hokejisté Škody Plzeň už pondělního rána naplno polykají dávky na tradičním soustředění v Železné Rudě a šumavské kopce uvidí až do pátečního odpoledne.

https://www.youtube.com/watch?v=zmIRvP1KgIw
Lukáš Kaňák. Foto: M. Osvaldová

Zatímco z valné většiny se po každém výběhu řinul pot z čela, Vojtěch Budík strojovým tempem zdolával se zavěšenou pneumatikou část sjezdovky Samoty. "Ani jsem se nezapotil, ale to trenérům nemůžu říct, aby si nemysleli, že se flákám," smál se krátce po úterním dopoledním tréninku. Budík tradičně patří mezi ty, kteří nemají s tréninkovými dávkami žádný problém. A vděčný za to je rodičům. "Hlavně táta dělal orientační běh, tak to mám v genech odmala," dodal. Také útočník Petr Straka patří k nejlepším. Po jednom z výběhů jen suše prohodil k trenéru Čihákovi. "Se mi zdá, že běžím a stojím," komentoval plzeňský forvard. Kouč ho ale uklidňoval. "To se ti zdá," odpověděl. Hodně dobře se se sjezdovkou pere také Roman Vráblík. "Je to typ šlachovitého hráče. Potřeboval přibrat. Od konce sezóny se mu povedlo udělat pět kilo na svalech," chválil kouč. A co za tím stojí? "Začal jsem si hlídat stravu. Nikdy jsem jí neřešil," vysvětlil třicetiletý bek. "Dobře ale běhá i Sebastian Malát a Kani (Lukáš Kaňák)," jmenoval Čihák.

Kromě těch, kteří se připravují individuálně (Mertl, Gulaš, Lang), má kouč k dispozici na soustředění všechny hráče. Pouze v pondělí si odskočil napsat didaktický test a dodělat tak maturitu Matyáš Kantner. Dvojice Filipů, Suchý a Přikryl, pak kvůli školním povinnostem chyběla ještě v úterý. "Jinak jsou všichni zdravotně v pořádku," ulevil si Čihák.

Foto: M. Osvaldová

Každý den na soustředění je jiný. Jediné, co je pevně dané, je ranní výběh. V šest hodin se hráči vydají na 4,5 kilometru dlouhou trasu. Ti mladší každý den, ti starší do 25 let "pouze" dva dny. "Je to o nějaké aktivaci a rozdýchání a o tom dostat se do režimu. Přechod do seniorského hokeje není jen o tom, že se pouze dostavíte na trénink. Je to pro ně taková buzarace, aby chápali, že jsou na soustředění, že to není dovolená," prohlásil kondiční kouč Jan Snopek.

V 7 hodin se otevírá snídaňový bufet, v půl 9 pak začínají tréninky. 24 hráčů je rozdělených na dvě party. Po dopoledním tréninku je prostor na regeneraci, kde mohou všichni využít také blízkého přírodního jezera. Od 12 hodin už čeká na hráče oběd, podávají se přitom lehčí jídla. Například v úterý kuřecí stehno s bramborem. Další trénink začíná až v 15:45. "Je to společné, buď zátěžový kruháč nebo posilovna a pak se přechází na fotbal, kde se tým rozdělil na staré a mladé. V pondělí byli úspěšnější mladí, kteří v závěru vyrovnali na 2:2 a následně vyhráli na penalty. "Kluci se u toho i pohádali, což je dobře, že nejsou odevzdaní," smál se Snopek. A mimochodem. Nejstarším hráčem v týmu mladých byl teprve dvaadvacetiletý Matyáš Kantner.

Příjemná změna čeká hráče ve středu, kdy je na programu pouze jeden dopolední trénink. "Od 11 hodin mají volný den. Můžou se věnovat tomu, čemu budou chtít. I kdyby to mělo být jenom ležení v lehátku," podotkl Snopek.

Ani po soustředění na Šumavě nebudou mít Západočeši úplné volno. "Půjde ale spíše o regenerační tréninky a hry," doplnil Snopek.