Atletická sezóna odstartovala v Plzni

Od - pondělí, 1. červen 2020 23:13

Sto atletických závodů na stech místech České republiky. V pondělí 1. června začala atletická sezona. Projekt Českého atletického svazu má název Spolu na startu a připojila se i Plzeň.

První náměstek Roman Zarzycký, ředitel ČAS Tomáš Janků a Pavel Kovalský, místopředseda AK Škoda Plzeň

Atletická sezóna začala v Plzni ve 13 hodin slavnostním zahájením. "Mám radost, že se v Plzni mohl konat jeden ze tří hlavních závodů po celé republice, i když pouze v takto omezeném režimu. Všem chci popřát velké sportovní úspěchy," prohlásil první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO). Závody mohlo kvůli omezením sledovat pouze limitující počet 150 diváků. "Byl naplněn do puntíku a jsme moc rádi, že alespoň tato malá část fanoušků byla spolu s námi na startu," podotkl Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

O nejkvalitnější výkon mítinku v Plzni se postaral diskař Marek Bárta. Ten soutěži jasně dominoval. Svůj triumf navíc ozdobil novým osobním rekordem 62.95. Český mistr z loňského roku měl velmi kvalitní zápis, když hned čtyřikrát přehodil 60 metrů (58.71 – 62.95 – 60.84 – x – 62.67 – 62.25). Za ním si to o druhé místo rozdali v dalším tradičním a vyrovnaném souboji bratři Forejtovi. Tentokrát byl lepší Jakub, jenž si hodil nový osobní rekord s dvoukilovým náčiním, který má nyní hodnotu 55.54. Michalův nejdelší pokus měřil 54.94.

V tyčkařském sektoru potvrdil papírové předpoklady český rekordman Jan Kudlička. Ten procházel soutěží čistě do výšky 530 centimetrů. Následnou hodnotu 540 pak zdolal napodruhé. Za ním se umístil další svěřenec Boleslava Patery Dan Bárta, který se přenesl přes 520 centimetrů. Klání výškařek ovládla Bára Sajdoková výkonem 181 centimetrů, za ní skončila Plzeňanka Denisa Majerová.

Na dráze byli hodně vidět svěřenci trenéra Jiřího Kmínka. Hladkou překážku vyhrál Vít Müller v čase 33.23. Tu překážkovou zase opanoval Michal Brož za 36.56. Velká smůla provází škodováckého talentovaného překážkáře Filipa Ličmana. I ten měl spadeno na této trati na nejlepší český výkon, ale při rozcvičování ho postihlo zranění achilovky a jeho start v letošní sezóně je zatím velkým otazníkem. Na stopadesátce podtrhl dominanci skupiny z Julisky Jiří Kubeš časem 16.10. Na třístovce překážek žen udělala domácím příznivcům radost Tereza Jonášová z AK Škoda Plzeň, která zvítězila za 42.52.