Hokejisté Plzně porazili čerstvého čtvrtfinalistu Ligy mistrů

Od - pátek, 25. listopad 2022 21:29
Hokejisté Plzně porazili čerstvého čtvrtfinalistu Ligy mistrů FOTO: Stanislav Souček

V rámci 22. kola hokejové Tipsport extraligy zvítězili hokejisté Plzně na ledě Hradce Králové 1:4, a vrátili tak Mountfieldu porážku z domácího prostředí. Indiány přitom v Hradci Králové nečekalo vůbec nic jednoduchého, Východočeši totiž v týdnu přešli přes švédského mistra již do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Utkání začalo náporem domácího celku, první velkou možnost měl Kevin Klíma, kterého našel mezi kruhy Jakub Lev, sám před Svobodou ale bekhendem puk do sítě nedostal. Petr Kodýtek následně předvedl skvělou práci v útočném pásmu, puk posléze předal Janu Schleissovi, který si popojel na pravý kruh a rychlým švihem prostřelil domácího brankáře - 0:1.

I v úvodu druhého dějství měli nejprve šanci domácí, krátce po vhazování mířil pod horní tyčku Kelly Klíma, Svobodu ale nepřekonal. Poté ovšem Plzeňané převzali otěže utkání. Kotouč za brankou Hradce zpracoval Petr Kodýtek, rychle ho předal na brankoviště Filipu Suchému, který zdvojnásobil plzeňské vedení. Třetí branku měl na hokejce Marek Baránek, tentokrát Kiviaho zasáhl svou lapačkou. O minutu později už se ale mohli Západočeši radovat, Filip Suchý bekhendem našel na levé straně Michala Houdka, který se trefil parádně pod horní tyčku. Plzeňský odchovanec si tak připsal premiérovou trefu v Tipsport extralize.

Na startu závěrečné třetiny domácí špatně vystřídali a v nabídnuté přesilové hře měl velkou možnost Aleksi Rekonen, z bezprostřední blízkosti nicméně Kiviaha neprostřelil. Miroslav Svoboda chytal velice dobře, čisté konto se mu však přesto uhájit nepodařilo. Na pravém kruhu napřáhl Bohumil Jank, jeho ránu maskovaný muž Škody vyrazil pouze ke Kevinu Klímovi, který měl posléze před sebou již jen prázdnou bránu. O několik minut později našel Kodýtek na pravé straně hřiště Aleksi Rekonena, který nadvakrát překonal gólmana Hradce. Plzeň tak po třech prohrách zabrala, z horkého hradeckého ledu veze po výhře 4:1 tři body.