Od - pondělí, 12. únor 2024 19:48
Nadějně rozehraný zápas proti lídrovi Plzeň k bodům nedotáhla, pro Söderlunda jela záchranka Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté podlehli v předehrávce 45. kola extraligy doma Pardubicím 1:3. Indiány poslal do vedení ve 32. minutě Tomáš Dujsík, hosté ale dvěma góly Vondráčka vývoj otočili. Třetí branku pak přidal při plzeňské power-play Kousal. Stínem zápasu je zranění Tima Söderlunda, kterého nešetrně dohrál jeho bývalý spoluhráč Michal Houdek.

Úvod zápasu byl poměrně vyrovnaný, první větší příležitost měli hosté v 6. minutě, kdy se po přečíslení dostal k zakončení Mandát. Klouček, který se do branky Škodovky dostal poprvé po svém přestupu právě z Dynama, se ale proti bývalému spoluhráči vytáhl. Jinak se toho ovšem na ledě příliš nedělo, až na smolný pád u mantinelu pardubického Čerešňáka, pro něhož utkání skončilo. Domácí se k významnému ohrožení Willovy brány dostali až v 18. minutě, kdy ale Indrák v přečíslení minul.

Ve druhé třetině si indiáni zahráli dvě přesilovky v řadě, nebezpeční byli přitom hlavně té první. A při Pardubicích stálo i štěstí, když ránu Zámorského zastavila tyč. Plzeň ale nepolevovala a ve 32. minutě se zaslouženě dočkala úvodní trefy. Po velkém závaru před Willem se prosadil obránce Tomáš Dujsík. Z vedení se ale Škodovka neradovala ani pět minut. Hosté vybojovali puk za brankou a Vondráček tvrdou ranou z mezikruží pálil přesně.

Ve 44. minutě se hostům podařilo zápas otočit. Vondráček dostal příliš prostoru a Klouček neměl šanci. O minutu později plzeňský stadion na chvíli zcela utichl. Explzeňský Michal Houdek trefil do hlavy Tima Söderlunda a plzeňský útočník zůstal ležet bezvládně na ledě. K šikovnému forvardovi se okamžitě seběhli lékaři i záchranáři a následně byl rovnou z ledu transportován do nemocnice. Pro Houdka tím utkání skončilo také, obránce Východočechů vyfasoval trest do konce zápasu. Viditelně otřesení Plzeňané ale s následnou přesilovkou, kterou zkrátil faul Rekonena, nenaložili vůbec dobře a Will mohl zůstat v klidu. V závěru ještě Škodovka zkusila své štěstí při hře bez brankáře, jediným výsledkem ale byla třetí trefa Pardubic v podání Kousala.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Bylo to vyrovnané utkání. Povedlo se nám jít do vedení, ale inkasovali jsme po zbytečné chybě. Pak jsme nevyužili přesilovky a ve třetí třetině dostali další zbytečný gól. Pardubice si to pak pohlídaly."