Od - neděle, 1. říjen 2023 18:58
Pátá prohra v řadě. V dramatickém duelu s posledním Kladnem brala Škodovka alespoň bod Zdroj: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli v utkání 7. extraligového kola popáté za sebou, tentokrát ale vydřeli alespoň bod za porážku 4:5 v prodloužení. Západočeši duel dobře začali a na začátku druhé třetiny vedli 2:0. Jenže pak hosté čtyřmi góly v průběhu sedmi minut skóre otočili a s indiány to vypadalo zle. V 51. minutě ale snížil povedenou tečí Jakub Lev a do prodloužení utkání poslal gólem 61 vteřin před třetí sirénou v power-play Petr Zámorský. V nastaveném čase měli indiáni tři obrovské šance, jenže je neproměnili, a tak v 64. minutě rozhodl o výhře Rytířů Pytlík.

Plzeň, která se v začátku sezóny trápí, nastoupila na Kladno hodně aktivně a krátce po úvodním buly si vytvořila první velkou šanci. Obránce Zámorský si ale na Brízgalu nepřišel. Brankáře Rytířů pak ohrozili Mertl s Dujsíkem, oběma ale chyběla větší přesnost. Indiáni se nakonec dočkali v čase 10:06. Matýs chtěl původně přihrávat, napodruhé se mu ale puk vrátil a poslal ho přesně mezi betony do sítě. Rytířům pak pomohly se dostat více do hry přesilové hry, na Pavláta si ale nepřišli. Naopak v 17. minutě pustila obrana Kladna do úniku Jakuba Lva, kterému ale selhalo zakončení.

Hned ve 23. minutě se domácí dočkali podruhé. Přihrávku Schleisse proměnil v přesilovkovou trefu Adrián Holešinský. Jenže krátce poté se začaly dít věci. Nejprve v čase 24:01 snížil Kusý, za 27 vteřin srovnal Pytlík a ve 28. minutě dokončil rychlý obrat Bláha. Po polovině třetiny mohl znovu srovnat Zámorský, jeho pokus ale na brankové čáře zastavil Veber. A tak se znovu prosadili Rytíři. Ve 32. minutě přidal druhý gól v přesilovce Pytlík. To už bylo na Pavláta moc a přepustil své místo v brankovišti Samuelu Hlavajovi.

Trápení Škody pokračovalo i ve třetí části, indiáni sice brzy dostali k dispozici přesilovou hru, v ní ale Brízgalu nedokázali vážněji ohrozit. V jaké nepohodě se Západočeši nacházeli, dokumentovala i 48. minuta. Po krásné kombinaci a přihrávce Zámorského čekala na Schleisse poloprázdná branka. Plzeňský kapitán si ale puk nezpracoval dobře a Brízgala se stihl přesunout. O minutu později mohlo být s domácími ještě hůř, Hlavaje ale dvakrát v průběhu několika sekund zachránila branková konstrukce. V 51. minutě se tak dočkali indiáni. Zámorského ránu od modré tečoval mimo dosah Brízgaly Jakub Lev. Dvě minuty před koncem odvolali domácí gólmana a 61 vteřin před třetí sirénou se dočkali vyrovnání. Tvrdou střelou se o to postaral z mezikruží Petr Zámorský.

V prodloužení měli indiáni obrovské příležitosti, jenže je nedokázali proměnit. Následně ujel do přečíslení Klepiš s Pytlíkem a druhý jmenovaný nedal Hlavajovi šanci.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme po první třetině, ubránili jsme oslabení. Pak jsme vstřelili druhou branku a přišlo jedno zbytečné vyhození puku a inkasovali jsme. Bylo to sedm minut hrůzy, soupeř nejen srovnal, ale i odskočil. Byla to těžká situace. Kluci se ale semkli a za bojovnost je pochválíme. Nevzdali to a bili se o výsledek. V prodloužení jsme nevyužili dvě velké šance a pak hned dostali gól. Jsme rádi alespoň za bod."