Hokejisté ztratili dobře rozehraný zápas, nakonec berou jen bod

Od - úterý, 2. listopad 2021 20:16
Hokejisté ztratili dobře rozehraný zápas, nakonec berou jen bod ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli ve 21. kole na domácím ledě s Českými Budějovicemi 3:4 na nájezdy. Ještě v 51. minutě přitom vedli 3:1 a vypadalo to, že si v klidu dojdou pro tři body. Pak se ale Jihočechům podařilo vyrovnat a v nájezdech urvat výhru.

Na první gól se v Plzni nečekalo příliš dlouho. Nejprve spálil obrovskou šanci Bulíř, krátce poté ale Ludwig Blomstrand tečoval střelu Kindla od modré a indiáni šli už ve 3. minutě do vedení. V 6. minutě se poprvé připomněl plzeňským fanouškům Gulaš, s jeho střelou měl Svoboda problémy, ale puk se mu nakonec podařilo zkrotit. Za další dvě minuty rozvlnil síť plzeňské branky, Pech ji ale trefil pouze zboku. Oba týmy pak měly k dispozici přesilové hry, gólmani se ale zaskočit nenechali.

Hned na začátku druhé části zahrozil Kantner, daleko větší šanci měl ale ve 25. minutě Dzierkals. Ten ujel ve vlastním oslabení, tísněný ale těsně minul branku. Podobně si vedl v další příležitosti i Suchý, a tak přišel trest. Krátce před polovinou utkání dostal až příliš prostoru Gulaš a zakončil přesně. Vyrovnaný stav vydržel do 37. minuty. Drtivý tlak v přesilovce zakončila úspěšná doražka Jana Schleisse po střele Čerešňáka. Na straně indiánů mohlo být ještě veseleji. Tři desetiny před druhou sirénou ale neproměnil trestné střílení Bulíř.

Plzeňští se dočkali třetí trefy nakonec ve 45. minutě. David Jiříček si na modré potáhl puk a střelou švihem trefil přesně. Budějovice ovšem třetí inkasovaný gól nezlomil, vybojovaly přesilovku a znovu snížili zásluhou Abdula na rozdíl jedné branky. A v 53. minutě už bylo dokonce vyrovnáno. Štich nahodil puk od modré a Svoboda skrz klubko hráčů nic neviděl. Ve zbytku třetí třetiny už se ani jeden z týmů neprosadil, a tak se šlo do prodloužení. Více než polovinu času v něm strávili indiáni v přesilové hře, jenže ani to ke gólu nevedlo, a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se už prosadili pouze hosté, kteří tak odváží cenné dva body.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Rychle jsme šli do vedení, ale musím říci, že po celé utkání měl soupeř lepší pohyb a důraz. Vedli jsme 3:1, ale byli jsme pod tlakem, chyběla nám šťáva z předchozích utkáních. O druhý bod jsme se připravili naší neschopností při hře 4 na 3. Nájezdy byly loterie, my v tom příliš úspěšní nejsme. Určitě nám chyběl v závěru Ludwig Blomstrand, je škoda, že tam nebyl, třeba by ten zápas rozhodl." (Blomstrand podstoupí ve středu vyšetření, po kterém bude znám rozsah jeho zranění, pozn. red.)