Fotbalový šlágr rozhodla jediná branka. Šťastnější byla Slavie

Od - neděle, 27. říjen 2019 19:57
viktoria, fotbal, krmenčík ilustrační foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté prohráli v očekávaném šlágru 14. kola Fortuna:Ligy na domácím hřišti se Slavií Praha 0:1. Jediný gól vstřelil v nastaveném čase první půle Hušbauer.

Plzeňané na svého soupeře od úvodního výkopu vlétli a už ve 2. minutě se musel vytáhnout brankář Kolář proti střele Kalvacha. Zatímco Slávisté se nemohli dostat ani za půlku, domácí hýřili aktivitou. V 10. minutě po přihrávce Hlouška měl gól na noze Kayamba. Nikým neatakován ale z první minul prostor mezi třemi tyčemi. Postupem času se do hry dostávali i Pražané a ve 23. minutě nechybělo moc, aby Souček dosáhl na centr Stanciua. Hostům pak dělal problém zejména aktivní Kayamba, jenže ani jedna z akcí se neujala. Ve 44. minutě zachránil naopak Viktorii Hruška, když vyrazil střelu Součka. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, dostal míč po závaru v pokutovém území Plzně do sítě Hušbauer a Slavie vedla.

Ve druhé půli začali sešívaní hru rozkouskovávat. Západočeši se tak nemohli dostat do žádného tlaku. Až v 63. minutě si na centr z levé strany naběhl Kayamba, stejně jako v první půli ale branku minul. Viktorii se nedala upřít snaha, jenže když už se domácí dostali do zajímavé pozice, nedokázali vměstnat střelecký pokus mezi tři tyče. V 86. minutě zachránil hosty od inkasované branky stoper Frydrych, který zblokoval míč, jenž pravděpodobně mířil do sítě. Na další nápor už ale Viktorii nezbyl čas a Slávisté tak doslova vydřeli pro ně nesmírně cenné tři body.