Zápas plný zvratů. Plzeň urvala bod, pak propadla v nájezdech

Od - pátek, 24. září 2021 20:22
Zápas plný zvratů. Plzeň urvala bod, pak propadla v nájezdech Foto: ilustrační/HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli v 7. extraligovém kole na domácím ledě s Kometou Brno 5:6 po nájezdech. Západočeši vedli ve druhé třetině 4:1 a vypadalo to, že suverénně kráčí k zisku tří bodů. Hosté pak ale otočili vývoj zápasu a nakonec byli indiáni rádi za bod, který jim zajistil dvě vteřiny před třetí sirénou Martin Lang. V nájezdech rozhodl o výhře Komety Horký, který se trefil jako jediný z deseti hráčů.

Plzeň na Kometu nastoupila zostra, vybojovala si přesilovou hru a v ní byla k úvodní trefě velmi blízko. Nahození Čerešňáka od modré ale zastavila tyč. Pak přežila Škodovka početní výhodu Komety a v 10. minutě znovu vážně zahrozila. Chybu obrany Brna ale Bulíř nedokázal potrestat. Hosté měli svoji první příležitost v 17. minutě. Mikyska se dostal až před Pavláta, plzeňský gólman se ale zaskočit nenechal. A tak se dočkali indiáni. Do přečíslení ujela dvojice Kodýtek, Jan Schleiss a druhý jmenovaný trefil přesně. Ve 20. minutě hrála Kometa další přesilovku, k puku se ale dostal bek Jiříček a jeho podpora útoku přinesla ovoce. Přesnou přihrávku tečoval za záda Tomka Tomáš Mertl.

Na začátku druhé třetiny podržel Plzeň Pavlát, který vychytal Krištofa. Pak už ale převzala aktivitu na hole opět Škodovka. Nejprve v přesilovce zachránila hosty branková konstrukce po střele Přikryla, ve 25. minutě už hostům nepomohlo nic. Jiříček se neukvapil, přihrál osamocenému Janu Schleissovi, a ten z mezikruží trefil přesně. To byl zároveň poslední okamžik gólmana Tomka na ledě, od té chvíle už brankoviště Brna hájil Lukáš Klimeš. A brzy se také Kometa dočkala snížení. V přesilovce propálil Pavláta Horký. Západočeši ale okamžitě opět sešlápli plyn a ve 32. minutě znovu odskočili na rozdíl tří branek. V přesilové hře se Jiříček zbavil na modré bránícího hráče Komety a schovanou střelou přesně k tyči rozvlnil síť. Pak zachránila hosty další tyč po střele Dzierkalse a ve 36. minutě přišlo hned dvojnásobné snížení. Nejprve se prosadil Haščák a o 32 minut později si Mageeho nahození srazil do vlastní branky Bulíř. V posledních vteřinách mohl ještě vrátit klid na hokejky indiánům Kantner, při zakončení z otočky mu ale sjel puk z hole.

Ve 43. minutě mohlo být vyrovnáno. Chybu Graňáka ale napravil gólman Pavlát, který vychytal Muellera. Plzeň poměrně spolehlivě bránila, až do 49. minuty. Nejprve ještě Pavlát neuvěřitelným zákrokem zkazil radost Horkému, po následném buly už ovšem mířil přesně Vincour. V 51. minutě Kometa definitivně otočila vývoj zápasu. Pavlát vyrazil nahození Zaťoviče a Mueller přispěchal s úspěšnou dorážkou. Brno mělo Plzeň na lopatě a už to vypadalo, že Škodovce nepovolí v závěrečné power-play ani střelu. Jenže Holík udělal obrovskou chybu, namazal Martinu Langovi a mladý plzeňský útočník dvě vteřiny před třetí sirénou srovnal. V prodloužení mohl nejprve rozhodnout znovu Lang, Klimeš ale jeho střelu vyrazil ramenem do bezpečí. Kometa zase nevyužila víc než minutu a půl dlouhou přesilovku. Z deseti nájezdů se pak trefil jediný Horký, který tak zajistil Brnu bonusový druhý bod.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "Dneska se nám podařilo odskočit, ale zase to byl dílčí úspěch. Vyšly nám na soupeře taktické varianty. Zlomový okamžik bylo, kdy jsme trefili tyč za stavu 4:1 a pak jsme dostali dva slepené laciné góly, které změnily ráz utkání. Ve třetí třetině jsme neměli mezihru, bylo to rozhárané. Dostali jsme zase dva góly z takových situací, kdy nám tam snad padne všechno. 35 minut super, potom dvě situace, třetí situace špatná. Štěstí nás dostalo do prodloužení, kdy Brno udělalo chybu a padlo nám to tam. Za tu práci si kluci bod zasloužili. Jsou to ale ztracené dva body."