Bílek sčítá citelné ztráty. Ale hlavu z toho zamotanou nemám, říká plzeňský kouč

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 21. červenec 2021 18:08
Bílek sčítá citelné ztráty. Ale hlavu z toho zamotanou nemám, říká plzeňský kouč Foto: FCVP

Čekání je u konce. Fotbalová Viktoria Plzeň už ve čtvrtek vstoupí do evropských pohárů. Ve druhém předkole nově vzniklé Konferenční ligy přivítá ve Štruncových sadech běloruské Dynamo Brest. Utkání má výkop v 19 hodin.

Trenér Západočechů Michal Bílek musí před zápasem řešit nepříjemné komplikace se skládáním sestavy. Ze zdravotních důvodů mu vypadlo hned několik hráčů. "Nebude hrát Staněk, Havel, Hejda, Bucha a Kalvach. Je pravda, že jsou to poměrně důležití hráči. Na druhou stranu kádr je široký, aby si s tím nějak poradil. Věřím, že ti, kteří nastoupí, odvedou dobrý výkon. Nemám z toho nějak zamotanou hlavu. Na soustředění jsme sehráli tři poměrně těžké zápasy. Vedli jsme si docela dobře, mám z toho dobrý pocit. Na druhou stranu, byly to jen přípravné zápasy. Bude jiný tlak, chceme hrát v evropských pohárech a je třeba tohle utkání jednoznačně zvládnout," prohlásil plzeňský kouč s tím, že ještě nemá zcela jasno o základní sestavě. "Mám ještě určité otazníky, nejsem stoprocentně rozhodnutý asi na dvou postech. Každopádně mohu říci, že zítra vyběhneme v rozestavení se čtyřmi obránci. Tomu systému jsme se více věnovali," upřesnil Bílek.

Zatímco v Česku ještě liga nezačala, běloruská je v plném proudu. "Určitá výhoda to pro ně může být, ale nepřikládám tomu nějakou velkou váhu, sehráli jsme v přípravě těžké zápasy. Věřím, že po herní stránce nebudeme zaostávat," podotkl. Silnou stránkou Brestu je podle Bílka především defenziva. "Soupeř v domácí lize inkasuje velmi málo, dostal v 15 zápasech 10 gólů. Hrají poctivě, mají hodně remízových utkání. To svědčí o tom, že hra je založená na poctivé defenzivě. Hrají ale hodně rychle dopředu. Mají tam v útoku nebezpečného hráče z Ukrajiny. Na brejky si budeme muset dávat pozor," podotkl Bílek, který také počítá s tím, že bude třeba zachovat chladnou hlavu. "Je vysoká pravděpodobnost, že budeme dobývat. Budeme chtít útočit, chceme vyhrát. Budeme se hodně pokoušet o střelbu," uzavřel Bílek.