Gulašova bodová show pokračuje. Plzeň ale veze z Mladé Boleslavi pouze bod

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 17. listopad 2019 20:06
hokej, čihák ilustrační HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v 19. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 3:4 v prodloužení. Na všech třech gólech Západočechů se podílel Milan Gulaš, dva sám dal, na jeden přihrál Vojtěchu Němcovi. Indiáni si odnesli alespoň bod v sedmém zápase v řadě.

Jako první zahrozil v utkání Budík, který si přenesl útočné choutky z minulého zápasu i do dnešního. Před brankou ho v ideální pozici nalezl Eberle, nakonec z toho ale gól nebyl. Ten přišel až po chvilce, kdy se hezky protáhl do zakončení Kantner. Puk se po jeho střele odrazil od zadního mantinelu k levé tyči, kde již čekal s dorážkou Vojtěch Němec. Středočeši ovšem poměrně brzy přispěchali s odpovědí. Na levém kruhu se dostal k černému nesmyslu Adam Zbořil a zavěsil do bližšího horního růžku. Ze stejné pozice dokonal později obrat Marek Hrbas, ke kterému se odrazil černý nesmysl po střele Bičevkise z druhé strany. Třetí trefu mohl přidat záhy Klepiš po pěkné zadovce Žejdla zpoza branky před ní, Frodl svůj tým podržel.

Prostřední dějství načal Pour, který se dokázal proháčkovat až před Krošelje, ten odolal. Stejně jako vzápětí, kdy Eberle našel před ním Straku. Na druhé straně předal z kruhu na kruh Klepiš Šťastnému, jeho rána ovšem zamířila nad. Gólu se tak dočkal až Milan Gulaš. Ten si uzmul u pravé tyče touš, který svým napadáním na Ševcovi vybojoval Kracík, zvolil dlouhou kličku a bekhendem rozvlnil síť. Plzeňský kapitán následně předvedl další famózní záležitost, když si projel přes půl hřiště okolo tří protihráčů, na levém kruhu vypálil z otočky a zamířil přesně k bližší tyči. Vedení ale modrobílí neudrželi. Již po deseti vteřinách totiž David Bernard napřáhl pár metrů za modrou a dělovkou nedal Frodlovi šanci zakročit.

V úvodu poslední dvacetiminutovky obdržel křižnou přihrávku na levý kruh Klepiš, jenže minul zařízení. Indiáni následně ustáli oslabení, v největší šanci Zohorna tečoval ránu Ševce od modré těsně mimo. Za Plzeň z pravé strany vypálil Pour, Krošelj byl na ledě s betony včas. Sám to na sebe zase vzal Skalický, protáhl se zleva až k Frodlovi, na něj ale blafák neplatil. V závěru ještě domácí muž s maskou zastavil pumelici Gulaše ramenem, základní hrací doba tedy vítěze neurčila. To až prodloužení, když po vyloučení Vráblíka dostala velkou šanci na rozhodnutí Mladá Boleslav. Výhodnou herní situaci využil Radim Zohorna, jenž protečoval střelu Klepiše. Indiáni však i přes prohru natahují bodovou sérii již na sedm zápasů.

hcplzen.cz