Gulaš prolomil střelecké trápení. Hokejisté vezou z Vítkovic dva body

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 4. říjen 2020 22:01
gulas, hokej Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň porazili v předehrávce 9. kola extraligy Vítkovice na jejich ledě 5:4 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 62. minutě Milan Gulaš.

Jako první v utkání zahrozil Mallet, jenž vystihl hostující rozehrávku, z kruhu ale pálil jen do připraveného Frodla. Ten poté jen vyrazil Štenclovu pumelici, avšak poradil si i s dorážkou Kubalíka. Poté se mateřské Plzni připomněl odchovanec Schleiss, který se krásně prokličkoval přes dva protihráče do palebné pozice, avšak tyč olízl zvenčí. To indiáni udeřili gólově. Matěj Stříteský si ihned po buly vyměnil touš s Milanem Gulašem a poté jeho tečovaný projektil zastavila až síť. Navíc za dalších třiadvacet sekund Škodě vyšly dvě zadovky. David Stach takto od zadního mantinelu oslovil na levém kruhu Filipa Přikryla, který stejným způsobem našel přes obránce mezírku mezi betony Svobody a trefil tak svůj premiérový extraligový gól! Alespoň o snížení se ještě do první přestávky pokusil Lakatoš z levého kruhu v přesilové hře, ale ani jeden ze dvou jeho pokusů na Frodla neplatil.

Prostřední dějství přineslo hned zkraje drama. Indiáni propadli ihned po buly ve středním pásmu, v přečíslení se dostal tváří v tvář z pravé strany Frodlovi Adam Polášek a zamířil přesně do vzdálenějšího horního růžku. Stejný hráč po chvilce dorážel i při valné hromadě na brankovišti, to již zasáhl muž s maskou Západočechů. Ridera přesto na vyrovnání dosáhla. Mikyska pobídl od pravého mantinelu na levém kruhu Dominika Lakatoše, který zamířil přes obránce přesně k bližší tyči. V následném tlaku se kolem branky mihli Mallet a Dočkal, avšak na Frodla nevyzráli stejně jako vzápětí po kličce Kovář. A přišel trest. Stříteský krásně oslovil z vlastního obranného pásma na útočné modré Petra Straku, který byl v přečíslení dva na jednoho s Eberlem, ale zvolil střelu z levého kruhu přesně ke vzdálenější tyči.

Poslední periodu svou ranou načal Kodýtek, Svoboda byl pozorný. To Frodl byl bez práce, Šiškovský z kruhu minul. Více starostí mu nadělala následná rána Lakatoše a dorážka Malleta. Následně se první letošní trefy dočkal kapitán modrobílých Milan Gulaš, jenž využil krásné pobídky Mertla od tyče k tyči. Vzápětí ke střele natáhl Kaňák z levého kruhu, Svoboda lapil touš do náruče. Nakonec ale přišlo drama. Schleiss ihned po buly našel Adama Poláška a zápletka byla na světě. Uklidnit mohl hosty po skvělém výpadu Straky a předání na osu hřiště Kodýtek, gólman Ostravanů odolal. Závěr utkání byl ve znamení oslabení domácích, ti přesto dokázali vyrovnat. Dominik Lakatoš si nabruslil na pravý kruh a přes obránce vymetl bližší růžek. Ještě rozhodnout v základní hrací době mohl Pour, jeho dělovka z první z pravého kruhu ale mířila těsně mimo. To se povedlo přesně po minutě a vteřině prodloužení až Tomáši Mertlovi, jenž s parťákem Gulašem dovezli černý nesmysl prakticky až do prázdné.

hcplzen.cz