Fotbalistům Plzně začaly galeje. Cíle pro jaro? Být druzí v lize a vyhrát pohár

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 6. leden 2020 15:39
20200106_130045-1DX_3878 Foto: FCVP

První společný trénink čeká na fotbalisty Viktorie Plzeň až ve středu 8. ledna, už v pondělí dopoledne ale část hráčů absolvovala zátěžové testy. To vše pod vedením nového kouče Adriána Guly.

Foto: FCVP

"Je to trenér, kterého jsme opravdu dlouhodobě sledovali. Stáli jsme o něj a také si od něj hodně slibuji. Je to svým způsobem nová etapa v dějinách klubu," prohlásil majitel klubu Tomáš Paclík. Nový kouč Viktorie přiznal, že už se na práci v klubu hodně těší. "Jsem poctěný tím, že volba padla na mě a můj realizační tým. Velmi se těším. Práce v reprezentaci a v klubu je jiná," uvedl Gula, kterého vedení Viktorie vykoupilo ze smlouvy od slovenské reprezentace do 21 let.

Na startu zimní přípravy má slovenský trenér k dispozici 26 hráčů a dva brankáře. K týmu se připojují navrátilci z hostování Milan Havel, Pavel Bucha, Ubong Ekpai a Pavel Šulc, z béčka Šimon Gabriel a samozřejmě také nová posila Marko Alvir. Zdravotní problémy mají Jan Kopic a právě Ubong Ekpai, ti se tak zapojí do přípravy později, přičemž u Kopice by se mohlo jednat pouze o týdenní absenci. Vedení klubu dál počítá i s Michaelem Krmenčíkem, kolem nějž toužil v posledních dnech italský Janov. "Průběh všech jednání ale zdaleka nenaplňuje očekávání. Na 99 procent k transferu Michaela Krmenčíka nedojde. Požadavky z naší strany jsou striktně dané a nebudeme je měnit. Skoro to vypadá, že spíš tam přestoupím já, než on," prohlásil generální manažer klubu Adolf Šádek.

Zatím otevřená zůstává otázka kolem dvou legend - Davida Limberského a Romana Hubníka. Oběma končí po této sezóně smlouva. "Tihle starší kluci ví, že nějaká diskuze nastane na soustředění. Jak Roman Hubník, tak David mají celé jaro na to, aby nás přesvědčili, že mohou být přínosem," dodal Šádek.

Cíle? Zmenšit ztrátu na Slavii a vyhrát pohár

Lukáš Hejda. Foto: FCVP

Plzeňští vstoupí do jarní části z druhého místa, s velkou ztrátou 16 bodů na vedoucí Slavii a naopak s malým náskokem na Jablonec (3 body) a Spartu 5 bodů). Cíle vedení jsou tak jednoznačné. "Chtěli bychom trochu dohnat Slavii, protože předehnat jí, to už by bylo bláznovství. Základní cíl je udržení druhého místa. Máme před sebou čtvrtfinále MOL Cupu, budeme se snažit vyhrát i český pohár," vyhlásil Šádek.

Plzeňský tým čekají dvoufázové tréninky, doplněny budou o tři přípravné zápasy v tréninkovém areálu v Luční ulici, přičemž v jeden den je naplánován dvojzápas. V pondělí 27. ledna pak červenomodří odcestují do španělské Estepony k tradičnímu soustředění, kde odehrají čtyři utkání proti zahraničním soupeřům.