Fotbalisté zahájili přípravu, vedení Viktorie potvrdilo také první odchod

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 3. leden 2022 12:56
Fotbalisté zahájili přípravu, vedení Viktorie potvrdilo také první odchod Foto: FCVP

Po vánočních svátcích a krátké dovolené se opět fotbalisté Viktorie Plzeň sešli v Doosan Aréně. Na prvním tréninku už chyběl záložník Šimon Falta, který odchází na půlroční hostování s opcí do Baníku Ostrava.

Dopoledne tradiční funkční testy, po obědě zátěž na hřišti. Tak vypadal první tréninkový den viktoriánů v novém roce. Stejný plán je nachystán i na úterý. Do zimní přípravy, která potrvá měsíc, se již nezapojil záložník Šimon Falta. Ten je nyní členem kádru ostravského Baníku, kde bude na půlročním hostování s možností následné opce. „Šimon Falta je ve věku, kdy je pro něj stěžejní, aby pravidelně nastupoval. Shodli jsme se, že je to pro obě strany nejlepší řešení,“ okomentoval odchod záložníka generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Trenéru Michalu Bílkovi jsou na začátku přípravného období k dispozici i navrátilci z hostování Šimon Gabriel a Josef Koželuh, oba strávili podzim v dresu druholigové Viktorie Žižkov. Jinak zůstává kádr Viktorie beze změn. „K žádným velkým změnám není důvod, náš kádr je dostatečně silný a široký. Na druhou stranu nás čeká přípravný měsíc, v němž ještě k nějakému pohybu může dojít,“ řekl Adolf Šádek.

V rámci přípravy odehrají viktoriáni tři přípravné zápasy v Luční ulici s Pískem (8. 1.), Příbramí (12. 1.) a Ústím nad Labem (15. 1.), všechny mají výkop naplánovaný na 10:30. Následovat bude herní kemp ve Španělsku a do jarní části ligové soutěže vstoupí Viktoria domácím zápasem s Hradcem Králové o prvním únorovém víkendu.

KÁDR FC VIKTORIA PLZEŇ PRO ZIMNÍ PŘÍPRAVU 2022:

BRANKÁŘI
Jindřich Staněk, Aleš Hruška, Marián Tvrdoň, Ondřej Mrózek

OBRÁNCI
Radim Řezník, Milan Havel, Luděk Pernica, Lukáš Hejda, Filip Kaša, Šimon Gabriel, Josef Koželuh, Matěj Hybš

ZÁLOŽNÍCI
Jan Sýkora, Joel Kayamba, Jhon Mosquera, Pavel Bucha, Lukáš Kalvach, Aleš Čermák, Miroslav Káčer, Modou Ndiaye, Dominik Janošek, Pavel Šulc, Jan Kopic

ÚTOČNÍCI
Tomáš Chorý, Jean-David Beauguel

V rekonvalescenci: Ondřej Pachlopník, Václav Míka.

Příchody: Josef Koželuh (Žižkov, návrat z hostování), Šimon Gabriel (Žižkov, návrat z hostování).
Odchod: Šimon Falta (Ostrava, hostování).