Fotbalisté splnili povinnost, přes Přepeře pohodlně postoupili v poháru do čtvrtého kola

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 10. únor 2021 18:56
PLZPRR-2021-report foto: FCVP

Splnili povinnost, zastříleli si, postoupili a neumrzli. Tak nějak se dá charakterizovat pro Viktorii Plzeň utkání 3. kola domácího poháru. Západočeši ve Štruncových sadech porazili ve velkých mrazech Přepeře, celek hrající třetí nejvyšší soutěž, jednoznačně 7:0.

Úvod zápasu příliš atraktivní fotbal nepřinesl. Přepeře poctivě bránily a Viktorie se do žádného velkého útočení nehnala. Až ve 14. minutě předvedli Západočeši pěknou kombinaci, na jejíž konci byla hlavička Havla pouze doprostřed branky. O tři minuty už hosty nezachránilo nic. Po velkém závaru uklidil míč do branky Pavel Bucha. V 19. minutě už to bylo 2:0. Lukáš Kalvach napřáhl k parádní ráně a gólman Truksa neměl šanci. Plzeň dál pokračovala v aktivní hře a ve 23. minutě znovu udeřila. Další velký závar v šestnáctce zakončil gólově Jean David Beauguel. O dalších deset minut později předvedl krásnou individuální akci Mihálik, uvolnil se na pravém křídle a naservíroval míč Pavlu Buchovi. A ten už neměl se zakončením problém. Na cestu do šaten dostali hosté ještě pátou branku, prosadil se střelou k tyči Lukáš Matějka.

Do druhé půle Viktoria částečně obměnila sestavu a v 55. minutě právě střídající Kayamba spálil solidní příležitost. O tři minuty později už se Západočeši šesté trefy dočkali - podruhé v zápase se prosadil Jean David Beauguel. Další šanci na zvýšení skóre měl mladík Koželuh, neuspěl ale ani on, ani následně Kalvach. Sedmou branku pak ale Viktoriáni přecijen dokázali vstřelit, v 89. minutě pečetil výhru a postup Lukáš Matějka.