Fotbalisté Rokycan vyzvou soupeře z nejvyšší ligy, svým twitterovým účtem baví internet

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 6. září 2022 10:42
Fotbalisté Rokycan vyzvou soupeře z nejvyšší ligy, svým twitterovým účtem baví internet FOTO: koláž Plzeň.cz

Druhé kolo letošního ročníku českého poháru MOL Cup proti sobě postaví divizní FC Rokycany a trojnásobného českého mistra FC Slovan Liberec. Výkop utkání je naplánovaný na 14. září. Rokycanští se na svém hřišti pokusí o malý fotbalový zázrak. Vzhledem k důležitosti utkání dokonce založili klubový účet na sociální síti Twitter, kde na sebe upoutali pozornost originálním obsahem.

Otevřený trénink pro veřejnost a média, odhalení možného rozestavení hráčů v poli, prohlášení o neexistujících fotbalových trpaslících nebo srovnávací infografiky obou kádrů. Série koláží, která figuruje na oficiálním twitterovém účtu rokycanského klubu, vzbudila na sociálních sítích velký zájem.

„Náš twitter má mimořádný ohlas. Lidi z Liberce přiznávají, že celý život fandí Slovanu, ale postup přejí nám. Fakt teď máme příznivce po celé republice. Jsme za to rádi, jen moc nechápeme, proč každému přijde tak vtipné, co píšeme. My to všechno myslíme vážně,“ říká správce klubového účtu, který si přál setrvat v anonymitě.

Západočeský zpravodajský portál Plzeň.cz se dotázal na možnost sondování informací o soupeři od mistrovské Plzně, která proti Slovanu nastoupila minulý víkend. „Z Viktorie jsme zatím žádné informace nezískali. Nedokážu odpovědět za trenéra, přece jen má široký rozhled, takže nějaké zprávy o soupeři mohl nebo ještě může dostat,“ říká fotbalista FC Rokycany Tomáš Glazer.

„K taktice na utkání jsme se zatím nedostali. Odehráli jsme teď těžká utkání v Klatovech a s Tochovicemi, tudíž jsme se primárně soustředili na ně. Ale jsem si jistý, že následující týden, třebaže nás ještě čeká utkání v Českém Krumlově, se na některé věci podíváme,“ dodává zkušený obránce.

Ve městě pod Ještědem mají stále ještě živé vzpomínky na evropské poháry, v letošní sezóně ale nastupují pouze v české lize a poháru. „Přistupujeme k tomu s vědomím, že pro Liberec je to dost možná zápas roku. Tak uděláme všechno pro to, aby se jim u nás líbilo a nikdy na to nezapomněli. Dáme jim dokonce šatnu číslo 1,“ prozrazuje exkluzivně správce klubových sítí.

Rokycanský klub se pečlivě připravuje i na velký nápor diváků na tribunách. „Uvažujeme, že uděláme half time show jako v Superbowlu. Určitě to pojmeme jako Open Air zápas, jsme připravení ho sehrát pod otevřeným nebem. Byla by škoda zatahovat střechu,“ odhalil plány klubu správce twitterového účtu a dodává, že populární sociální síť bude využívat pouze po dobu působení Rokycan v poháru. „Ptáte-li se na to, jestli budeme v příspěvcích pokračovat i po Liberci, pak musím odpovědět: samozřejme, že ano! My skončíme, až vypadneme,“ doplnil.

Rokycany o sobě daly fotbalovému světu vědět, potvrdí ale svá slova o neexistujících fotbalových trpaslících i na trávníku?