Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 21. duben 2021 17:06
Fotbalisté Plzně vydřeli výhru v Teplicích. Rozhodla tečovaná střela stopera Kaši Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté urvali po velkém boji výhru v Teplicích. Zisk tří bodů zařídila Viktorii tečovaná střela stopera Filipa Kaši ze 61. minuty.

Domácí začali aktivněji a brzy si vypracovali první velkou šanci zápasu. Pavel Moulis našel na přední tyči Davida Černého, jenže jeho nebezpečnou hlavičku nechtěně tečoval spoluhráč Tomáš Kučera mimo tři tyče. Na druhé straně dalekonosný volný přímý kop z levé strany překvapivě zakončil Jan Kopic, Čtvrtečka vyrazil jeho pokus na roh. Poté se musel dvakrát zaskvět Jindřich Staněk. Vukadin Vukadinovič se obtočil okolo Jakuba Brabce a zakončil na bližší tyč, ale gólman Plzně předvedl skvělý reflex a míč vytěsnil. Ještě lepší zákrok předvedl proti Davidu Černému, když zblízka vykopl střelu mířící do brány. V nastavení první půle měl největší příležitost červenomodrých Pavel Šulc, jenže v dobré pozici mířil slabě. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu Západočeši naskočili mnohem aktivněji. Jan Kopic se protáhl přes Aloise Hyčku, ale tváří v tvář nedokázal přehodit domácího gólmana. Po hodině hry už se svěřenci Adriana Guľy dostali do vedení, Filip Kaša napřáhl z dálky a jeho tečovaný pokus skončil až v síti. Pro sedmadvacetiletého stopera šlo o první gól v barvách Viktorky. Pojistit nejtěsnější možné vedení mohl Milan Havel, ale ve velké šanci hlavou mířil nad branku Teplic. To se nepovedlo ani Jeanu-Davidu Beauguelovi, proti jehož hlavičce skvěle zakročil Jan Čtvrtečka. V závěru ještě z dobré pozice minul Ba Loua, ale nakonec to viktoriány nemuselo mrzet. Jediná trefa v podání Filipa Kaši totiž rozhodla o jejich výhře 1:0.