Od - sobota, 29. květen 2021 18:54
Vítězná derniéra. Fotbalisté Plzně si zahrají předkolo Evropské konferenční ligy Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň potvrdili roli velkého favorita a na hřišti sestupující Opavy zvítězili 3:1. Všechny góly padly už v první půli, když se postupně prosadili Aleš Čermák, Pavel Bucha a Milan Havel. Západočeši tak uhájili pátou pozici a zahrají si 2. předkolo Evropské konferenční ligy.

První nebezpečnou střelu Aleše Čermáka z hranice vápna ještě Tomáš Digaňa chytil, ale o minutu později už lovil míč ze své sítě. Joel Kayamba předvedl pohlednou práci nohama, po kličce odcentroval právě na Čermáka a ten už se na druhý pokus mohl radovat. Západočeši si v úvodní dvacetiminutovce vypracovali ještě jeden velký závar před opavskou bránou, řada střel ale skončila buď u brankáře, nebo na nohách bránících hráčů. Dostali se k nim Šulc, Beauguel i Čermák, bohužel ani z jednoho pokusu gól nebyl. Do dvoubrankového vedení se červenomodří dostali ve 34. minutě, Jean-David Beauguel sklepl míč pro Pavla Buchu a ten zakončil přesně na zadní tyč. Slezanům se podařilo snížit gólem Aleše Nešického, ale viktoriáni si před odchodem do kabin vzali náskok dvou tref zpět. Beauguel se podruhé ocitl v roli asistenta, tentokráte přesně nacentroval na Milana Havla, jenž hlavou zakončil až za záda Digani.

Francouzský snajpr se sám mohl více přiblížit čelu tabulky střelců, jenže po přesném centru Matěje Hybše pálil těsně vedle. Viktoriáni jinak ve druhém poločase spíše kontrolovali hru, což se jim podařilo až do konečného hvizdu. Plzeňští fotbalisté tak zakončili sezonu 2020/21 výhrou 3:1 v Opavě, celkově skončili na pátém místě tabulky a v příštím ročníku naskočí do druhého předkola Evropské konferenční ligy.