Filmaři obsadili Plzeň! K vidění byli na náměstí Republiky i na nádraží Jižní předměstí

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 13. leden 2023 18:51
Filmaři obsadili Plzeň! K vidění byli na náměstí Republiky i na nádraží Jižní předměstí Foto: Magistrát města Plzně (fotogalerie: Marek Velebný)

Regina Rázlová a Karel Roden natáčejí film „Tancuj, Matyldo“ režiséra a scenáristy Petra Slavíka. Premiéra je naplánovaná na příští rok. Rázlová ztvárňuje bývalou barovou zpěvačku a bohémskou Matyldu, u níž propuká Alzheimerova choroba. Roden hraje jejího syna, citově uzavřeného soudního exekutora Karla. Tvůrci jsou přibližně za třetinou z 28 plánovaných natáčecích dnů.

„V pátek 13. ledna byl na osmou hodinu ráno svolán na náměstí Republiky sraz komparzu se štábem filmu,“ prozrazuje jeden z komparzistů Marek Velebný. Před katedrálou stály dva karavany, u kterých jste mezi členy štábu mohli zahlédnout herečky Reginu Rázlovou a Moniku Kvasničkovou. Necelé dvě desítky komparzistů byly poslány za katedrálu k Andělíčkovi „Vošáhlíkovi“. Zde si asistent režie vybíral z komparzistů pro účely filmu zajímavé typy. Komparzisté měli přecházet náměstí v pozadí záběru, který se točil u Andělíčka, kde se odehrávala hádka o psa mezi ženou s Alzheimerovou chorobou (R. Rázlová) a bezdomovkyní (M. Kvasničková). 

Asi po hodině se kamera přesunula na druhý roh náměstí ke kašně proti bývalé bance a točil se záběr na odcházející bezdomovkyni (M. Kvasničková) z druhé strany s pohledem na katedrálu. Zde například dostala z komparzu možnost být před kamerou bývalá herečka z Divadla Dialog Edita Karlovská se synem Fildou.

"Na Jižním předměstí se točila scéna čekání na nástupišti, kde kolem nás prošla Regina Rázlová. Takže jsem si trochu splnil sen, že jsem byl na natáčení se svou oblíbenou herečkou, kterou mám rád jako agentku "Stardust" z epizod "Bílé linky" a „Modrá světla“ ze seriálu Major Zeman. Natáčení na nádraží mi připomnělo vzdáleně scénu Reginy Rázlové na nástupišti berlínského S-bahnu. Po skončení záběru jsme již pak viděli herečku Reginu Rázlovou, jak poskytuje rozhovor místní televizi ZAK TV," doplnil Velebný.