Festival na ulici v srpnu opět představí zejména plzeňskou kulturu

Zveřejněno v Kultura
Od - pondělí, 31. červenec 2023 13:17
Festival na ulici v srpnu opět představí zejména plzeňskou kulturu Foto: D. Erban

Ve dnech 18. až 26. srpna opět oživí centrum města Festival na ulici. Tradiční multižánrový festival přinese návštěvníkům více než stovku koncertů, zajímavé hudební projekty a bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma.

Živá hudba zní v centru města Plzně již od roku 1994. Tehdy zde poprvé proběhl festival, jehož jednotlivé části se jmenovaly Jazz na ulici, Struny na ulici a Divadlo na ulici. Z přehlídky se za pár let stal celorepublikový fenoménDevítidenní festival na konci srpna přinese do ulic města opět desítky hodin kulturního programu na tradičních místech: Náměstí Republiky - U Branky - Proluka - Zach's Pub - Anděl Music Bar.

Jsme rádi, že můžeme letos s festivalem oslavit jeho významný 30. ročník“, říká Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou, a dodává: „Myšlenku návratu ke kořenům v posledních ročnících návštěvníci velmi oceňují – stejně jako v začátcích festivalu, i nyní je srpen v podstatě oslavou plzeňské hudební scény.“

„Je mi ctí, že mohu poskytnout záštitu pro tuto ojedinělou akci, která je jedním z největších open air městských festivalů v republice. Díky podpoře statutárního města Plzeň je Festival na ulici zcela zdarma pro veřejnost i návštěvníky města. Během devíti dnů na několik scénách ožije centrum města nejen hudebním děním, ale i bohatým doprovodným programem. I letos je zaměřen na podporu regionální kulturní scény a můžeme se tak těšit na vystoupení více než 100 hudebních skupin a interpretů,“ doplnila Mgr. Eliška Bartáková, radní pro oblast kultury a památkové péče.

Festivalový program každoročně představí široké veřejnosti celou řadu začínajících plzeňských kapel, a pomůže jim tak najít další fanoušky. I velká část headlinerů je složena právě z hudebních těles pocházejících z Plzně a okolí. Na různých scénách se vystřídají například Lucie revivalX-Cover (18.8.), Děda Mládek Illegal Band (19.8.), Znouzectnost (20.8.), COP (22.8.), V3Ska (23.8.) nebo Semtex (26.8.).

Z ostatních částí republiky přivezli pořadatelé další zvučná jména, která podpoří rozmanitost a multižánrový charakter festivalu:

Skladatel, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas vystoupí na Náměstí Republiky v pondělí 21.8., stejnou scénu obsadí hned první den 18.8. Tereza Balonová a její looper. „Kapela, co utekla z džungle přímo na podium“ - Zooblasters - jsou ovlivněni mnoha hudebními žánry, které předvedou v Plzni 24.8. Legendární česká rocková kapela Etc… vystoupí na hlavní scéně v pondělí 21.8. Crossoverová kapela Gaia Mesiah nedávno vydala nové album a svou energii přiveze do Plzně 26.8.

I letos se návštěvníci mohou těšit na další speciální open air projekt. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií proběhne na Náměstí Republiky v neděli 20. srpna.

Součástí doprovodného programu budou opět Tanec na ulici, různá divadelní představení (samozřejmě s Culinkou v čele), kuličková dráha, výstavy a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi.   

Doprovodný program:

  • Vernisáž děl UVU
  • Program pro rodiny s dětmi (pohádky pro nejmenší, Culinka a další)
  • Divadla pro děti i dospělé
  • Tanec na ulici (taneční workshopy)
  • Slam poetry
  • Neziskovky na ulici

Festival na ulici je letní částí projektu Živá Plzeň.

PR