Exposlanec Škárka po velké kritice končí jako vychovatel v borské věznici

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 4. listopad 2020 16:14
262386-original1-5p82r Jaroslav Škárka.

Bývalý poslanec Jaroslav Škárka končí svůj poměr ve Věznici Bory. Stalo se tak po velké kritice, kterou odstartoval jeho výrok o tom, že jsou nedonošené děti nevyvinuté zrůdy, co budou pro společnost pouze přítěží. Reagoval tak na televizní reklamu na fond Nedoklubko, který předčasně narozené děti podporuje.

Škárkův příspěvek

Od výroků Jaroslava Škárky se na sociálních sítích už ráno důrazně distancovala Vězeňská služba ČR. Komentáře na jeho soukromém profilu prý nevyjadřují stanoviska Vězeňské služby. „Nemohu uvěřit, že by někdo byl schopen takto hovořit o nedonošených dětech, které na samém začátku života o něj musí bojovat. Jako otec tří dětí naprosto rozumím tomu, jak takové výroky zasáhly rodiče, kteří mají o své děti obrovský strach. V reakci na tyto výroky se obrátíme na spolek Nedoklubko, které v rámci našich charitativních aktivit podpoříme,“ řekl generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal.

Vězeňský sbor podle Dohnala významně pomáhá v oblasti charity a věznice v regionech intenzivně spolupracují nejen s neziskovkami, ale také s dětskými domovy, školkami, dětskými odděleními v nemocnicích atd. Podle Dohnala řešilo výrok Škárky také vedení plzeňské věznice. A brzy bylo jasno. Jaroslav Škárka jako vychovatel skončil.

Výrokem na sociáních sítích se navíc zabývá také policie. „V souvislosti s případem podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezovaní jejich práv a svobod kolegové prověřují veškeré okolnosti a případem se zabývají,“ podotkla mluvčí policie Michaela Raindlová.