Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 5. leden 2024 19:55
Dva zápasy, 15 vstřelených branek. Plzeň zdemolovala po Olomouci i Jágrovo Kladno! Foto: HC Škoda Plzeň

Ve středu si smlsli na Olomouci, kterou porazili 8:0, dnes hokejisté Škody Plzeň zdemolovali dalšího soupeře. Kladno odjíždí z ledu indiánů po výprasku 2:7. Po dvou brankách vstřelili Miroslav Indrák a Aleksi Rekonen, gól a tři asistence měl na svědomí Adrián Holešinský, čtyři asistence zapsal Tim Söderlund.

Utkání začalo hodně zostra a už po pár vteřinách měl obrovskou šanci Klepiš. Pavlát si ale i s trochou štěstí poradil. Na druhé straně pak zase zívala poloprázdná branka na Mertla. Plzeňský útočník ale v tísni nedokázal dostat zamést puk do sítě. Poté se hra uklidnila a věci se začaly dít až po polovině třetiny. Ve 12. minutě nejprve rozhodčí po trenérské výzvě Plzně neuznali gól Kusého, aby následně poslal domácí do vedení v přesilové hře tvrdou ranou Jakub Lev. Jenže neuběhly ani dvě minuty a hosté vyrovnali. Také z přesilovky se prosadil tečí Ticháčkovy střely Smoleňák. A za dalších 41 vteřin Rytíři vývoj otočili, když se po rychlé akci trefil Procházka. Po třech slepených gólech se už hra uklidnila, a tak šli do šaten spokojenější hosté.

Ve druhé třetině se oba brankáři dlouho spíše nudili. Až ve 29. minutě musel ukázat své kvality Bow proti Indrákovi. O minutu později měl kladenský gólman štěstí, když teč Rekonena zamířila jen těsně mimo. V čase 31:00 už se domácí radovali. Výbornou práci Söderlunda dokonal dorážející Miroslav Indrák. Následně dostali indiáni k dispozici 102 vteřin dlouhou přesilovou hru 5 na 3 a po dlouhém obléhání ji nakonec využil opakovanou střelou Adrián Holešinský. Hosté ve druhé třetině dopláceli na nedisciplinovanost, v další početní výhodě našel ve 37. minutě Holešinský křižnou přihrávkou Aleksi Rekonena, a ten zakončil z první do poloprázdné branky.

Také pátý zásah Škodovky přišel v přesilovce. Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou k tyči Miroslav Indrák. Západočeši hráli naprosto v pohodě, na chvíli je sice přibrzdil v aktivitě faul Mertla, v 51. minutě ale lovil Bow puk z branky už pošesté. Po návratu na led se Mertl dostal do protiútoku a zakončil ho povedenou střelou švihem. Demolici Rytířů dokumentovala i 52. minutě. Holešinský našel Aleksi Rekonena, a ten do poloodkryté klece zvýšil už na 7:2. Pro Plzeň to přitom byla už pátá využitá přesilovka. Závěr zápasu už si domácí vychutnávali, a to včetně fanoušků, když stadionem obíhala několikaminutová mexická vlna.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Dostali jsme se do vedení, ale dva zbytečné fauly nás srazily. Nebylo to z naší strany ideální, do půlky zápasu byl zápas vyrovnaný. Pak jsme si konečně pomohli přesilovkami. To byly rozhodující momenty zápasu. Dneska se nám to povedlo. Ve třetí třetině už jsme si to pohlídali. Byl to výborný, bojovný výkon od všech, včetně brankáře."