Důvěřivý muž přišel o téměř 350 tisíc korun

Zveřejněno v Krimi
Od - sobota, 6. listopad 2021 10:42
Důvěřivý muž přišel o téměř 350 tisíc korun ilustrační. Foto: pixabay

Uvěřil podvodníkovi, který se vydával za zástupce investiční společnosti obchodující s kryptoměnou. Osmapadesátiletý muž tak díky tomu přišel o téměř 350 tisíc korun.

"Počátkem března letošního roku kontaktoval osmapadesátiletého oznamovatele muž, který se mu představil jako zástupce investiční společnosti a nabídl mu pomoc s investicemi do automatického obchodu s kryptoměnou. Oznamovatel s tím souhlasil, a tak si od domnělého poradce nechal založit účet u společnosti, která byla na první pohled věrohodná," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Ve druhé polovině října podvodník z poškozeného postupně vylákal dálkový přístup k jeho notebooku, mobilnímu telefonu i internetovému bankovnictví. "Poškozený muž pak za současného telefonického hovoru s podvodníkem sledoval, jak mu z účtu postupně převedl částku ve výši bezmála 350 000 korun na jiný účet," informovala mluvčí. Tachovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a po pachateli pátrají.

Policisté znovu apelují na občany, aby byli v těchto případech obezřetní, nesdělovali nikomu žádné přístupové kódy či hesla, neinstalovali si do svých zařízení aplikace, které druhým umožní dálkový přístup a snažili se vnímat situace, které jsou ze strany podvodníků již nátlakové a tím mohou být potencionální oběti nepříjemné a podezřelé. "Před tím, než začnete provádět jakékoli transakce na základě možného podvodného kontaktu ze strany neznámé osoby, zajímejte se o danou problematiku, sežeňte si ověřené informace, poraďte se se svými blízkými nebo se informujte přímo u svého bankovního ústavu. Můžete se tak vyhnout podvodnému jednání," dodala Jiroušková.