Důležitý podpis pro Plzeň. Barvy indiánů bude hájit klíčový bek i v příští sezóně

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 23. prosinec 2021 13:58
Důležitý podpis pro Plzeň. Barvy indiánů bude hájit klíčový bek i v příští sezóně Foto: HC Škoda Plzeň

Třiadvacetiletý obránce Vojtěch Budík bude i v další sezóně působit v Plzni. Vedení indiánů o tom informovalo den před Štědrým dnem v tiskové zprávě.

„Vojta je stále hodně mladým hráčem a má toho spoustu ještě před sebou. Víme, že se každým rokem bude posouvat výše a výše. Letos ho znatelně zabrzdilo vážné zranění, když byl ve vynikající formě, a bude potřebovat trochu času, než se do toho zpátky dostane. Věříme, že to v sobě má a že vyroste v jednoho klíčových beků u nás. Neměli jsme žádné pochybnosti ohledně nabídnutí nové smlouvy," uvedl sportovní manažer a zároveň asistent trenérů Tomáš Vlasák.

Budík působí v Plzni třetí sezónu. "S rodinou se nám tu moc líbí. Jsem moc rád, že přišla nabídka a mohl jsem prodloužit smlouvu. Věřím, že dostanu hodně prostoru, abych se posunul dál, a to byl také důvod, že jsem tu zůstal. Znám tým, znám vedení a zázemí. Měl jsem i jiné nabídky, ale přesto jsem věděl, že zůstanu v Plzni," dodal.

Za tým indiánů dosud Vojtěch Budík odehrál v Tipsport extralize celkem 102 zápasů, v nichž nasbíral dohromady 40 kanadských bodů (8+32). Skvělý bruslař, který zapsal také jeden start v seniorském národním mužstvu, se v barvách modrobílých představil také v 8 duelech Champions Hockey League, během kterých bral 3 asistence.