Duel plný obratů. Hokejisté Plzně vydřeli proti Litvínovu dva body

Od - pátek, 18. únor 2022 19:59
Duel plný obratů. Hokejisté Plzně vydřeli proti Litvínovu dva body ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Po porážce na Spartě vydřeli hokejisté Plzně domácí výhru nad Litvínovem 4:3 v prodloužení. Zápas plný zvratů začali indiáni dobře, hosté ale dvěma slepenými góly na začátku třetí třetiny obrátili vývoj utkání. V 59. minutě poslal duel do prodloužení Jan Schleiss a druhý bonusový bod přisoudil Škodovce v 65. minutě Lukáš Kaňák.

Na úvodní gól se v Plzni nečekalo dlouho, konkrétně 106 sekund. Obrana Litvínova nechala zcela nekrytého Filipa Suchého, a ten dlouhým blafákem pohodlně zakončil za záda bezmocného Neužila. Hostům pak pomohly k dostání se do tempa přesilové hry. Nejprve v 11. minutě minul po hezké individuální akci Kudrna, o dvě minuty později se Pavlát zvládl přesunout proti dorážce Fronka. Na druhé straně zase ve vlastním oslabení pálil z brejku 2 na 1 Kodýtek jen do připraveného Neužila. Ve 14. minutě už se ale hosté dočkali, když se povedenou tečí prosadil Zdráhal. Jenže hned za další minutu si Škodovka vzala vedení zpět. V přesilové hře pálil tvrdě a přesně Ludwig Blomstrand.

Na začátku druhé třetiny působili hosté o hodně živějším dojmem. A ve 23. minutě měli také dobrou šanci na vyrovnání. Kudrna ale ztroskotal na Pavlátovi. O dvě minuty později hráli hráči Vervy přesilovku, větší příležitost ovšem měli indiáni. Budík ale svůj únik nedokázal dotáhnout do gólového konce. Oba týmy pak působily hodně bezradně, ojedinělou šanci měli Západočeši ve 36. minutě, kdy po rychlé kombinaci vyprášil betony Neužila Schleiss. V závěru přecijen indiáni trochu zabrali a vypracovali si další dobré šance, Lang ani Kodýtek ale síť za Neužilem nerozvlnili.

Nástup do třetí třetiny indiáni vůbec nezachytili a v rozmezí 25 vteřin inkasovali hned dvakrát. A oba góly padly po hrubkách v plzeňské rozehrávce. Nejdříve se trefil Estephan a chvíli po něm poslal Vervu do vedení Fronk. Indiánům se nedala upřít snaha, dlouho se ale nemohli prosadit. Více než dvě minuty před třetí sirénou odvolali domácí gólmana a hra v šesti se jim vyplatila. V čase 58:57 srovnal tvrdou ranou Jan Schleiss. Krátce před koncem pak mohl zajistit indiánům výhru Blomstrand, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal překonat Neužila. V prodloužení byli indiáni aktivnější a nakonec dokázali urvat druhý bod zásluhou Lukáše Kaňáka.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Věděli jsme, že přijede tým, který bojuje o to, aby unikl z nepříjemných pater tabulky. Hráli nepříjemný, agresivní hokej. Jsme hrozně rádi alespoň za dva body. Od druhé třetiny se nám hra nedařila, Litvínov hrál kvalitní utkání. Situaci jsme si zkomplikovali fatálními chybami na začátku třetí třetiny. Musím tým pochválit, že jsme se s tím takhle poprali. Martins Dzierkals už je v Čechách, pokud ho nepoznamená posun, mohl by nastoupit už v neděli. U Petera Čerešňáka ještě nevím, kdy přiletí. Necháme ho, doufám, vychutnat radost z medaile a pak ho rádi přivítáme."