Druhý den provozu, první nehoda. Na estakádě západního okruhu se srazila dvě auta!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 21. únor 2023 09:35
Druhý den provozu, první nehoda. Na estakádě západního okruhu se srazila dvě auta! Foto: J. Novotný

V noci z neděle na pondělí se pro řidiče otevřela nová část západního okruhu spoující Borská pole a Severní Předměstí. Už v úterý po 9. hodině na estakádě došlo k první nehodě. Střetla se tam dvě auta, jedno z nich zůstalo převrácené na střeše.

Podle našich informací se auta jedoucí ve směru od Globusu srazila poté, co se první z nich vyhýbalo protijedoucímu vozu předjíždějícímu kamion. Jedno z vozidel se roztočilo tak, že skončilo převrácené na střeše. "K nehodě došlo nedaleko sjezdu na Křimice, dopravní policisté jsou na místě, místo je obousměrně neprůjezdné," potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Nově otevřený úsek je dlouhý 3,3 kilometru, jeho součástí je estakáda přes řeku Mži dlouhá 1,2 kilometru. A právě o ní mnozí řidiči tvrdili, že je příliš úzká. To ale Plzeňský kraj dementoval. „Silnice je projektována podle všech norem. Co se týče estakády, tak tam je to od svodidla ke svodidlu 7,5 metru. Samozřejmě to předpokládá, že pokud by došlo k nehodě, tak auta uvolní středový pruh, aby sanity projely. Po krajích estakády je speciální zádržný systém, který zabrání větší nehodě,“ reagoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek (STAN). V souvislosti s tím, že úsek je otevřený velmi krátkou dobu, kraj podle své mluvčí Evy Mertlové apeluje na řidiče, aby byli opatrní a dodržovali předpisy.