Druhou polovinu pracovního týdne oživí rozmanité akce

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 20. prosinec 2023 06:40
Druhou polovinu pracovního týdne oživí rozmanité akce Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Někde přípravy na vánoční svátky vrcholí, jinde už je vše připraveno. Ať už si chcete udělat přestávku v předvánočním maratonu, nebo si po všech přípravách chcete odpočinout, určitě si vyberete z kulturních a společenských akcí v Plzni.

Zimní příhody včelích medvídků uvádí Divadlo KRAPET jako host ve středu a ve čtvrtek 20.12. - 21. 12. v Divadle Alfa vždy v 9:00 a v 10:30.

Česká mše vánoční
Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby je neodmyslitelnou součástí českých Vánoc. Opera DJKT ji každoročně uvádí ve scénické podobě spolu s dalšími dobovými skladbami. Program první části večera bude tentokrát tvořen jednou zahraniční skladbou, Pastorelou Rozmilý slavíčku, Sonatou Natalis P. J. Vejvanovského a zakončen Vánočním interludiem. Ve zkrácené úpravě pro školy ji Velké divadlo uvede ve středu 20. 12. v 11:00.

Vánoční koncert pěveckého sboru Kvítek pod vedením sbormistryně Miriam Čížkové se koná v Masných krámech 20. 12. od 16:30.

Vánoční zpívání koled s ČRo Plzeň vypukne ve středu 20. 12. v 18:00 na Náměstí Republiky.
Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán, to jsou dvě koledy, které se už pošestadvacáté budou zpívat na náměstí. Opět utvoříme největší pěvecký sbor, který se společně oddá vánoční atmosféře. Tma, možná i sníh, vůně svařáku a punče, ruch vánočních trhů a k tomu známé koledy zvěstující příchod nejkrásnějších svátků roku. Kromě Plzně se do sboru, který každoročně čítá více než deset tisíc zpěváků, přidají i lidé ve Spáleném Poříčí, Přešticích, Hrádku u Rokycan, Bělé nad Radbuzou, Blovicích, Domažlicích, Klatovech, Mirošově, Letinách, Dobřanech, Lipnici, Kasejovicích, Kařezu a v Dolním Hradišti. Všechny je dohromady spojí vysílání na vlnách ČRo Plzeň.

Vánoční swingový středek v Security Space
Letos naposledy... Ve vánočním hávu, s dorty, kávičkou a jmelím. Tradiční playlist ozvláštníme vánoční klasikou, a to nejen swingovou. A že by bylo i nějaké to překvapení?
Pozor, tentokrát výjimečně v Security Space Café od 18:00.
Vítány jsou boty s měkkou a světlou podrážkou.

Muzikál My Fair Lady uvádí 20. 12. v 19:00 Divadlo Pluto.

Kajetán – Vánoční koncert si nenechte ujít od 19:00 na Nové scéně DJKT.

Go Back For Murder
Detektivní hru podle Agathy Christie uvede ve středu 20. 12. v 19:00 Velké divadlo.

Sirény na cestách
Zcela novou zábavnou talk show ženské trojice hereček a zpěvaček Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové uvede v 19:30 Měšťanská beseda.
Jejich neotřelý smysl pro humor a vzájemná chuť si ze sebe utahovat vás rozhodně pobaví. Pořad je plný šťavnatých vyprávění a historek ze zákulisí natáčení a divadelního světa. To vše prošpikováno šansony a písněmi z muzikálů tvoří dokonalý program, na který budete dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři.
Po skončení pořadu je ještě jako bonus autogramiáda.

Svatební cesta do Jiljí
Českou klasiku s živou kapelou uvádí Divadlo JakoHost 20.12. od 20:00 v Divadle Dialog. Další představení se koná ve čtvrtek rovněž ve 20:00.

Adventní prohlídka pivovaru s pivovarským kvízem začíná ve čtvrtek 21. 12. v 17:30.

Zimní slunovrat & šansony
Koncert Zimní slunovrat a šansony proběhne v plzeňské Staré synagoze 21. prosince od 18:30.

Tančírna na ledě
Tanec v Plzni pro vás připravil první tančírnu na ledě ve Škodaparku v Doudlevcích od 19:00. Vezměte brusle, svařák a pojďte si užít vánoční atmosféru na brusle. Pro ty zkušenější bruslaře bude hrát hudba a mohou si zkusit spolu zatančit. Na místě je stánek, kde brusle půjčují, můžete si koupit i občerstvení.
"Kluziště je zamluveno pouze pro nás a budeme si moci pustit písničky na tancování. Budeme moc rádi, když dorazíte a společně si užijeme netradičně předvánoční čas," zve Tanec v Plzni.

Hibaj
Co by to bylo za advent bez Hibaje! Tradiční předvánoční koncert začíná v Anděl Music Bar ve 20:30.