Dramatická honička na dálnici. Muž ujížděl s kradeným autem policejním hlídkám!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 8. listopad 2022 10:11
Dramatická honička na dálnici. Muž ujížděl s kradeným autem policejním hlídkám! Foto: HZS Plzeňského kraje

Scény jako z amerického akčního filmu byly k vidění v úterý brzy ráno na dálnici D5. Před policejními hlídkami prchal muž, který předtím ukradl v Plzni na Doubravce auto. Jeho jízda skončila v blízkosti sjezdu na silnici číslo 27 ve směru na Klatovy poté, co strážci zákona použili služební vozidlo jako zátaras.

„Dnešního dne přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení, že na Rokycanské třídě v Plzni došlo k odcizení vozidla značky Renault a pachatel z místa odjel mimo město ve směru jízdy na Prahu a dále na dálnici D5,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek, včetně hlídky dálničního oddělení, které začaly vozidlo pronásledovat. Řidič ale podle Raindlové na výzvy k zastavení nereagoval. „Hlídkám se podařilo za použití donucovacího prostředku zahrazení cesty vozidlem řidiče zastavit a omezit na osobní svobodě na silnici číslo 27 ve směru na Klatovy v blízkosti sjezdu na dálnici," doplnila Raindlová s tím, že muž nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek.

Podle neoficiálních informací byla při zásahu jedna osoba zraněna, údajně má jít právě o řidiče kradeného auta. To ale zatím policisté oficiálně nepotvrdili. "Ve věci nyní probíhají procesní úkony," dodala mluvčí.

K vyproštění výbavy policejního vozu museli hasiči využít hydraulické nástroje. "V tuto chvíli provádíme úklid komunikace," informoval mluvčí krajských záchranářů Petr Poncar.

Článek bude aktualizován.