Drama v Plzni na Slovanech. Muž chtěl ukončit svůj život skokem ze 40 metrů vysokého jeřábu

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 18. květen 2023 13:04
Drama v Plzni na Slovanech. Muž chtěl ukončit svůj život skokem ze 40 metrů vysokého jeřábu Foto: Policie ČR

Skokem z kabiny jeřábu se rozhodl ukončit svůj život šestačtyřicetiletý muž. Ještě předtím o svém úmyslu informoval policisty na tísňové lince. Ti okamžitě přijeli na místo, uklidnili ho a ve spolupráci s hasiči pak nešťastník sestoupil na zem.

V pondělí 15. května přijal operační důstojník krátce po deváté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení od šestačtyřicetiletého muže, který chtěl ukončit svůj život skokem z jeřábu. První se na místo dostavili policisté z obvodního oddělení Plzeň Slovany. "Muž seděl na věžovém jeřábu ve čtyřicetimetrové výšce. Hlídka se s ním okamžitě spojila a navázala s ním kontakt. Během několika minutového rozhovoru policisté muže uklidnili a přesvědčili ho, aby vyčkal na pomoc," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Mezitím na místo dorazili hasiči, kteří společně s jedním z policistů vylezli za mužem na jeřáb. "Asi po půl hodině vyjednávání se jim ho podařilo úplně uklidnit, kdy začal spolupracovat a společně s hasiči a policisty sestoupil na zem. Následně si ho převzali do péče záchranáři," doplnila mluvčí policie.