Doubravecký projektor trhnul návštěvnický rekord

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 8. srpen 2022 16:09
Doubravecký projektor trhnul návštěvnický rekord Foto: ÚMO Plzeň 4

Lobezský park ve čtvrtém plzeňském obvodu se proměnil v letní kino. Letošní ročník Doubraveckého projektoru se dočkal rekordní návštěvnosti. Třídenní promítání odstartoval minulý čtvrtek český film Zátopek.

296170088 5011400098971751 2218845740301412907 nLetní promítání je na Doubravce už tradice a nyní se po covidové odmlce vrátila zpět.“ Konečně jsme se sešli po koronavirové přestávce na Doubraveckém projektoru tady, v Lobezském parku. Velmi nás těší, že jsme se mohli s našimi občany opět setkat na našem letním kině. Jako tradičně je zdarma a je o něj veliký zájem,“ říká místostarosta čtvrtého obvodu Zdeněk Mádr.                                                                                                              

Rekordní návštěvnost těší i starostu Tomáše Soukupa. „Mám velkou radost, že dnes máme rekordní návštěvu a doufám, že se všichni budou bavit, že si Zátopka užijí a že tato atmosféra tady vydrží po celé tři dny,“ přeje si Soukup. Po snímku Zátopek potěšila diváky v „Bondovka“ Není čas zemřít, sobota pak patřila hlavně dětem a pohádce Tajemství staré bambitky 2. 

Promítání má Doubravce dlouhou tradici. „Minimálně deset let, původně jsme promítali na prostranství u Svatého Jiří  a potom, co se upravily Lobezské louky a Lobezský park jsme se přesunuly sem,“ uvádí Mádr s tím, že v Lobezském parku je příjemnější prostředí, kde zvuk z kina nikoho neruší.

Nadšení byli i návštěvníci. „Těšíme se velmi a překvapuje nás, že je tady tolik lidí, asi počasí zabralo, je krásně a Zátopek je hlavně krásný film, svěřil se jeden z diváků.                                                                                         

Kromě velkého plátna nechybělo na místě občerstvení a děti mohly při čekání na film využít zdejší herní prvky. Doubravečtí se navíc už nyní můžou těšit na další zajímavé akce.„Naši dobrovolní hasiči uspořádali Den s hasiči, který se koná v sobotu 3. září u Jiřího, kde bude k vidění technika a děti si užijí různé prolézačky a soutěže,“ zve na další akci v obvodu jeho starosta.                                                                 

Doubravecké slavnosti vína se pak konají 16. a 17. září v Habrmannově parku.