Aktualizováno: Donutili spolucestujícího ve vlaku sundat si boty, pak je ukradli. Policisté pachatele dopadli!

Zveřejněno v Video ZAK
Od - úterý, 18. červenec 2023 08:10
Aktualizováno: Donutili spolucestujícího ve vlaku sundat si boty, pak je ukradli. Policisté pachatele dopadli! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Aktualizováno: Kriminalisté dopadli dvojici zlodějů kteří ve vlaku do Prahy obrali jiného chlapce o značkové boty. Pod pohrůžkou násilí si je musel sundat a jeden z nich v nich pak utekl. Okradenému vznikla škoda šest tisíc. 

Ke krádeži došlo v pátek 9. června při jízdě ve vlaku z Plzně do Prahy. "Nedlouho po dvacáté hodině přisedli v západočeské metropoli dva mladíci k šestnáctiletému cestujícímu a dali se s ním do řeči. Po nějaké době se řeč stočila na jeho bílé boty zn. Nike Air Force, které se dvojici líbily a jeden z mladíků si je chtěl půjčit. Poškozený to neviděl jako dobrý nápad a odmítl. Mladíci se však nedali, požadavek opakovali a začali vyhrožovat, že pokud je nepůjčí, tak mu dají pěstí do obličeje. Poškozený ve strachu o své zdraví boty půjčil, ale zpět už je nedostal," popsal policejní mluvčí Jan Rybanský. Po příjezdu do stanice Smíchovské nádraží mladíci z vlaku vystoupili a dali se na útěk. Oloupenému mladíkovi nezbylo nic jiného než si nazout boty podezřelého a dostavit se na nejbližší policejní služebnu, i s fotografií podezřelého a jeho „novou obuví“, kterou ještě před jejich útěkem stihl pořídit.

"Případ se škodou šesti tisíc korun je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. Pokud mladíky na záznamech poznáváte, kontaktujte prosím linku 158," dodal Rybanský. Díky medializaci celého případu kriminalisté obdrželi několik poznatků, na základě kterých se jim podařilo oba mladistvé podezřelé ztotožnit. "Po provedení dalších úkonů, bude případ předán kolegům do Plzně. Děkujeme veřejnosti, že pátrací relaci věnovala pozornost," dodal Rybanský.