Domažlická Jiskra uspořádá kempy pro mladé fotbalisty postižené tornádem

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 12. červenec 2021 09:37
Domažlická Jiskra uspořádá kempy pro mladé fotbalisty postižené tornádem ilustrační foto, zdroj: fotbaldomazlice.cz

Dva kempy pro mladé fotbalisty z oblastí zasažených tornádem připravuje Jiskra Domažlice. Fotbalový oddíl uspořádá pro mladší a starší žáky tréninky, zajistí ubytování a ukáže jim Chodsko. Na dva týdenní pobyty přijedou děti z obcí na jižní Moravě, kudy se prohnalo minulý měsíc ničivé tornádo. Vyvrcholením pobytu má být sledování zápasu plzeňské Viktorie proti Brestu v rámci předkola Konferenční ligy.

Přes třicet dětí z Mikulčic, Lužic, Moravské Nové Vsi a Hodonína odcestuje na týdenní pobyty na západ Čech. Fotbalová Jiskra Domažlice pro ně připravila dva sportovní kempy, na kterých si děti odpočinou od starostí, které zažívají v regionu postiženém tornádem. "Třeba v Moravské Nové vsi je hřiště naprosto zpustošené. Chceme dát možnost dětem trénovat se svými trenéry na našem trávníku a pomoci jim tak překonat psychicky složité období. Budou trávit čas sportem, který nám všem dává radostné zážitky. Je to fenomén, který spojuje," vysvětluje motivaci pro vznik kempu Karel Sladký z TJ Jiskra Domažlice. Mladým fotbalistům chtějí organizátoři ukázat okolí Domažlic, připravili proto program s názvem Poznej Chodsko.

První turnus začíná koncem tohoto týdne, jako vrchol je plánovaná návštěva plzeňské Doosan arény, kde příští čvrtek odehraje Viktoria Plzeň svůj první soutěžní zápas této sezóny. Starší žáci z Moravy přijedou týden na to.