Domažlice investují do vodních ploch: Odbahní Panský rybník a chystají se na další



Od Anna RakováDnes | 10:04


Město Domažlice připravuje další krok k obnově svých vodních ploch. Rada města schválila zadání zakázky na vyhotovení projektové dokumentace na odbahnění Panského rybníka, který se nachází v sousedství židovského hřbitova na Týnském předměstí. Projekt vyjde radnici na 195 tisíc korun.

Reklama

Bahno z rybníka poslouží jako hnojivo

Panský rybník se rozkládá na ploše 2 500 metrů čtverečních a nánosy bahna na jeho dně se aktuálně odhadují na půl metru. „Poslední rozbor sedimentu potvrdil, že je v pořádku, že je možné jej použít na pole a jako hnojivo zaorat,“ uvedl starosta Domažlic Stanislav Antoš.

Vodní plocha prošla zásadní proměnou před čtyřiceti lety při výstavbě výpadovky na Horšovský Týn v ulici Prokopa Velikého, která ji napřímením silnice zmenšila téměř na polovinu původní rozlohy.

Dvě srdce pro Domažlice: Nové umělecké dílo zdobí křižovatku pod nemocnicí
20. 7. 2026

Dvě srdce pro Domažlice: Nové umělecké dílo zdobí křižovatku pod nemocnicí

Na řadu přijdou i rybníky v Hanově parku

Panský rybník přitom nebude jedinou vodní plochou ve městě, která se dočká údržby. „Často se také hovoří o odbahnění rybníků v Hanově parku. Měly by být odbahněny po Chodských slavnostech,“ doplnil starosta.