Dohra šlágru na sociálních sítích: Jsi největší ostuda, co kdy v Plzni byla, vzkazuje Limberský Krmenčíkovi

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 1. listopad 2021 10:37
Dohra šlágru na sociálních sítích: Jsi největší ostuda, co kdy v Plzni byla, vzkazuje Limberský Krmenčíkovi Foto: FCVP

Více než o samotném fotbalu se po šlágru 13. kole Fortuna ligy na sociálních sítích hovoří o nepochopitelném jednání Michaela Krmenčíka. Proti svému bývalému klubu, který ho vychoval do velkého fotbalu, a za nějž vstřelil 45 branek, svůj gól na 2:0 v páté minutě nastavení slavil podobně, jako kdyby dal rozhodující branku ve finále Ligy mistrů. A tím pořádně naštval nejen plzeňské fanoušky, ale i její hráče.

Pořádně rušno bylo po celý zápas Plzně na Slavii, vše ale vygradovalo až v samotném závěru. V nastaveném čase se trefil Michael Krmenčík a bouřlivě oslavoval pojišťující (a vlastně už nic neřešící) branku na 2:0. Směrem k plzeňskému kotli dělal posunky, že fanoušky neslyší a ukazoval na své jméno. Gesty umlčoval i svého bývalého spoluhráče z Plzně Jeana-Davida Beauguela. Na tom by nebylo třeba až tolik divného, kdyby útočník nevyrostl do velkého fotbalu právě na západu Čech. Například Jan Kopic před týdnem dvěma góly sestřelil "svůj" Jablonec. Oslava? Hodně nepatrná, spíše žádná. "Jeho svědomí," komentoval Krmenčíkovo chování kouč Viktorie Michal Bílek.

Mnohem ostřejší názor vyjádřil na sociálních sítích bývalý Viktorián a současný hráč Jiskry Domažlice David Limberský. "Krmenčík je největší ostuda, co kdy v Plzni byla,“ napsal na svůj oficiální instagramový profil. Vzápětí přidal fotografii s Krmenčíkovým dresem v krbu. Útočník Jean-David Beauguel zase zveřejnil snímek hlavy Homera Simsona s malým mozkem na rentgenu. "Prohru plně přijímám, je to fotbal. Prostě ale tomu nerozumím po historii, kterou s Plzní má,“ napsal francouzský útočník.

Kolem Krmenčíka bylo rušno už ve středu po pohárovém utkání s Olomoucí, kdy si spolu se slávistickým kotlem zaskandoval "z*urvená Plzeň." Později se za své počínání omluvil, zdá se ale, že se příliš nepoučil.

Mosquera: Řehák mě rasisticky urážel!

Nejen aféra "Krmenčík" zaplavila sociální sítě. Křídelník Plzně John Mosquera obvinil asistenta kouče Slavie Pavla Řeháka z rasismu. „Tenhle hlupák mi řekl opice. Doufám, že ho nepotkám samotného na ulici, protože to bych mu rozbil obličej," napsal na instagram. Po chvíli ale svůj příspěvek smazal.