Dobrá zpráva. Sportmanie Plzeň i další akce v létě budou, potvrdil náměstek Zarzycký

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 16. květen 2020 09:40
sportmanie1 foto: M. Volf

Ministerstvo zdravotnictví představilo další vlnu uvolňování restrikcí, která od 25. května počítá s výrazným posunem ohledně pořádání sportovních a kulturních akcí, dětských táborů a podobně. Povolený počet 300 osob je dobrou zprávou i pro pořadatele sportovních akcí. Jednou z těch pro Plzeň vrcholných je Sportmanie Plzeň. A pokud se nestane nic neočekávaného a nezhorší se situace ohledně koronaviru, bude se populární akce v srpnu konat.

Foto: Pilsen City CUP

„Oznámené rozvolnění vlády ČR velmi kvituji. Nejen, že budeme moci otevřít naše městské bazény a tělocvičny, ale ukazuje se také, že nezastavení příprav na největší sportovní akci v republice Sportmanii Plzeň bylo správné rozhodnutí,“ reagoval první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Už teď se Plzeňané mohou těšit na další velké sportovní akce. Jednou z nich bude také fotbalový Pilsen City Cup na náměstí republiky, který se pod záštitou náměstka Romana Zarzyckého uskuteční 12. - 14. června. "Další budou určitě přibývat. Statistiky dokazují, že pohyb je nejlepší prevence proti obezitě či různým nemocím. V našem městě máme v oblasti sportu co nabídnout," dodal Zarzycký.

Sportmanie Plzeň se uskuteční od 15. do 23. srpna 2020 v areálu OC Plzeň Plaza