Do Plzně dorazí Baník, policisté chystají velká bezpečnostní opatření

Zveřejněno v Aktuálně
Od - sobota, 16. duben 2022 10:28
Do Plzně dorazí Baník, policisté chystají velká bezpečnostní opatření Foto: Policie ČR

Centrum Plzně bude v neděli plné policistů. Do západočeské metropole dorazí fanoušci ostravského Baníku. Utkání mezi Viktorií Plzeň a Baníkem Ostrava, které se hraje v Doosan Aréně od 17:00, je přitom vyhodnoceno jako rizikové.

Na bezpečnostním opatření, jehož cílem je především bezproblémový průběh celé akce, se budou podílet policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Ti se budou především zaměřovat na zajištění klidu a veřejného pořádku a budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to nejenom v okolí samotného stadionu, ale i na celém území města Plzně. "Policejní hlídky se budou dále věnovat vlakovému i autobusovému nádraží a příjezdovým trasám do Plzně. Do akce budou zapojeni policisté ze služby pořádkové policie, ze služby dopravní policie i ze služby kriminální policie a vyšetřování. Nebudou chybět ani členové antikonfliktního týmu a kolegové z oddělení služební kynologie se služebními psy.  Při realizaci bezpečnostního opatření plzeňští policisté úzce spolupracují i s pořadatelskou agenturou," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Parkovací kapacity kolem stadionu nejsou neomezené, proto policisté žádají návštěvníky, pokud je to možné, aby nechali svá vozidla doma, anebo využili záchytná parkoviště na okraji metropole a v co největší míře využili městskou hromadnou dopravu. "Zároveň upozorňujeme řidiče, aby svá vozidla parkovali na vyhrazených parkovištích, nebránili provozu a dbali pokynů policistů," dodala mluvčí.