Do Českého lesa a Brd začaly jezdit z Plzně víkendové cyklobusy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 25. duben 2021 14:34

Do Českého lesa a Brd začaly od soboty 24. dubna jezdit z Plzně víkendové cyklobusy. Tři základní trasy do oblíbených míst budou v provozu do konce září. Cyklobusy s vlekem pro 22 kol mohou využít také pěší turisté i cestující mezi zastávkami linek. Platí na nich tarif integrované dopravy kraje včetně turistických jízdenek, řekl Martin Fencl z firmy POVED (Plzeňský organizátor veřejné dopravy). Provoz ale záleží na aktuální epidemické situaci v západních a jižních Čechách.

První linka povede z Plzně přes Stříbro, Bor, Tachov, Lesnou až na Starou Knížecí Huť v tachovské části Českého lesa. Do jeho domažlické oblasti bude směřovat linka z Plzně na Chotěšov, Horšovský Týn, Poběžovice, Bělou nad Radbuzou, Železnou, která skončí na Přimdě. Brdský cyklobus povede z krajského města přes Šťáhlavy, Spálené Poříčí a Míšov do Rožmitálu pod Třemšínem.

"Autobusy vyjíždějí každou sobotu, neděli a ve státní svátky kolem 08:30 z plzeňského terminálu Hlavní nádraží. Zpět se do stejné zastávky vrátí před 18:30," řekl Fencl. V červnu a v červenci postupně vyjedou další cyklobusové linky, například z Plzně do Sušice a Kvildy, do Manětína, z Kařezu do Zvíkovce a z Plané do Bezdružic. Letošní novinkou bude cyklobus Domažlice - Klatovy - Čachrov - Prášily - Kvilda, který nabídne přímé rychlé spojení Domažlicka a Klatovska se Šumavou. Všechny budou jezdit také o víkendech až do konce září.

"Samozřejmostí bude vypravení cyklobusů po Šumavě v tradičních linkách mezi Horskou Kvildou, Kvildou a Bučinou a z Kvildy na Srní, Prášily a Železnou Rudu. Vyjedou o víkendu v červnu, o hlavních prázdninách budou jezdit celý týden," řekl Fencl.

Provoz cyklobusů ale bude podle něj záviset na aktuální epidemické situaci v Plzeňském a Jihočeském kraji. Proto doporučuje sledovat stránky www.idpk.cz a zároveň žádá cestující o dodržování platných hygienických opatření.

čtk