Do Česka se vrací letní počasí, dorazí i tropy

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 14. červen 2022 18:01
Do Česka se vrací letní počasí, dorazí i tropy ilustrační. Foto: pixabay

Slunečné dny se znovu vrací a postupně se také oteplí. K tropické třicítce se teploty mají dostat ve čtvrtek a znovu pak i o víkendu. Období příštích čtyř týdnů předpovědi má být podle meteorologů průměrné teplotami i srážkami.

Teploty vzduchu v jednotlivých čtyřech týdnech předpovědi se budou udržovat převážně v mezích dlouhodobých průměrů. První týden předpovědi (13.6. - 19.6.) bude na hranici průměrných a nadprůměrných teplot, čtvrtý týden předpovědi (4.7. - 10.7.), kde už je velká míra nejistoty, by se měl pohybovat na hranici průměrných a podprůměrných teplot.

"Týdenní průměry nejnižších nočních teplot v jednotlivých týdnech předpovědi předpokládáme vyrovnané a měly by se pohybovat kolem 12 °C. Obdobně týdenní průměry nejvyšších denních teplot očekáváme poměrně vyrovnané a měly by se pohybovat kolem 24 °C, v posledním týdnu předpovědi (4.-10. 7.) kolem 22 °C," uvedli v předpovědi meteorologové. Srážkově by první týden předpovědi měl být na hranici průměrných a podprůměrných hodnot, další tři týdny by měly být srážkově průměrné.