Divadlo J. K. Tyla chce hrát pro diváky ještě v květnu. Zahájí muzikálem

Zveřejněno v Kultura
Od - čtvrtek, 13. květen 2021 16:10
Divadlo J. K. Tyla chce hrát pro diváky ještě v květnu. Zahájí muzikálem Zdroj: DJKT

Populárním muzikálem Elizabeth by mělo restartovat sezónu Divadlo J. K. Tyla. Pokud se opatření rozvolní tak, jak oznámil ministr kultury Lubomír Zaorálek, plánuje divadlo odehrát první představení 26. května. "Máme připravených několik variant," uvedl ředitel divadla Martin Otava.

"Připravujeme různé varianty, protože není žádný manuál, kde bychom se dozvěděli, podle jakého klíče budeme pouštět diváky, jak musí sedět, jestli se budou prodávat vstupenky ob řadu nebo stylem cik-cak, budou-li diváci muset mít testy, tak jaké a podobně. Čekáme a připravujeme se, abychom, jakmile se nějaká varianta potvrdí, mohli bez prodlení zahájit prodej," uvedl Otava. Podle jeho odhadů by mohlo jednotlivá představení navštívit asi 200 lidí, tedy polovina sálu.

Divadlo je připravené okamžitě po vyjasnění podmínek zahájit prodej vstupenek, žádné předkupní rávo pro držitele předplatného nechystá. "Bude to stylem, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Jsme i trochu nervózní, abychom prodali představení, jestli si třeba diváci neřeknou, že počkají až na září. My je ale potřebujeme, soustředíme veškeré zbytky sil po té pandemii a jsme v takové euforii a nadšení, že se nemůžeme dočkat toho, až se zvedne opona. Takže doufám, že diváky neopustí zájem a že přijdou," dodal s tím, že je divadlo připraveno v případě potřeby zajistit testování i přímo před představení pro ty, kteří by si testy nezařídili jinde. "Splníme, co bude třeba," uzavřel Otava.