Děti z mateřských školek se učily bezpečnosti v dopravě

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 2. červen 2022 16:55
Děti z mateřských školek se učily bezpečnosti v dopravě Foto: ÚMO Plzeň 3

Pomoci zvýšit informovanost dětí v oblasti bezpečnosti silničního provozu má za cíl prventivně vzdělávací program pro předškoláky ze všech mateřských škol v centrálním obvodu. Letos se koná už 7. ročník této oblíbené akce, kterou obvod pořádá ve spolupráci s Městskou policií Plzeň, Policií ČR a organizací BESIP. Zúčastní se ho celkem 550 dětí z jedenácti mateřských školek. 

Oficiální zahájení celé akce se uskutečnilo v pondělí 30. května na dopravním hřišti 33. ZŠ. „Doprava v Plzni je čím dál komplikovanější, je proto velmi důležité děti vzdělávat v tom, jak se správně mají na silnicích a ulicích chovat. Je také důležité, že se tu děti mohou naživo potkat se strážníky a policisty a ujistit se, že i když je často rodiče uniformami straší, tak že policisté i strážníci jsou tu pro ně a mohou se na ně kdykoliv obrátit. Chtěl bych touto cestou také poděkovat všem zúčastněným složkám, které se na této akci podílejí,“ řekl starosta David Procházka.  

Děti si za přítomnosti strážníků, zástupců policie a také odborníků z organizace BESIP postupně osvojí znalosti, které jim pomůžou lépe se orientovat v provozu na komunikacích. „Vzdělávací projekt se skládá z teoretické části a praktické části na dopravním hřišti. Děti si vyzkouší jízdu na koloběžkách, vyzkouší si také tzv. opilecké brýle nebo se naučí, jak správně přecházet silnici podle semaforu a po které straně vozovky mají správně chodit. Z akce si pak každý odnese na památku drobné dárky,“ vysvětluje první místostarosta Petr Baloun.