Desítky popadaných stromů na silnice i železnici, takové je úterní ráno hasičů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 4. únor 2020 10:58
Zeleznice Mezi Hlubokou a Chodskou Lhotou na Domažlicku najela lokálka do spadlého stromu. Foto: HZSPK

AKTUALIZACE: Plné ruce práce mají od úterního časného rána hasiči v souvislosti v větrem a deštěm. Nezastavili se zejména na Klatovsku, kde vyjíždějí v podstatě bez ustání likvidovat popadané stromy. Nejčastěji stromy leží v komunikacích, či v drátech elektrického vedení. V jednom případě havarovalo osobní vozidlo, které narazilo právě do spadlého stromu. Krajský mluvčí hasičů Petr Poncar uvedl, že se tato havárie obešla bez zranění. Na Javorné na Šumavě vítr utrhl část střechy nad zaskleným balkonem rodinného domu.

Tento statný strom vyvrátila vichřice ve Svéradicích na Klatovsku. Foto: HZSPK

Mezi Hlubokou a Chodskou Lhotou na Domažlicku ráno najela lokálka do spadlého stromu. Nikomu z pěti cestujících se nic nestalo. Pro cestující přijel autobus náhradní dopravy. Statný strom vyvrátila vichřice ve Svéradicích na Klatovsku. Kořeny poškodily i povrch ulice.

"Do 9.20 hodin evidujeme 38 výjezdů spojených se silným větrem. Většina z nich byla na Klatovsku a pár zásahů na Domažlicku. V rámci jednoho výjezdu likvidovali hasiči několikrát i více stromů najednou. Jako například v okolí Svojší u Rejštejna na Šumavě.