Davy nadšených dětí si užily rodinný první máj na Chlumu!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 4. květen 2023 10:14
Davy nadšených dětí si užily rodinný první máj na Chlumu! Zdroj: ODS - Plzeňský kraj

Pěšky nebo na kole vyrazily v pondělí 1. května na rodinnou vycházku na rozhlednu Chlum v plzeňské Doubravce doslova davy lidí. Nenechaly si ujít tradiční dětský den pořádaný plzeňskou ODS, která zde v pondělí připravila opékání buřtů pro celou rodinu i bohatý doprovodný program plný zábavných soutěží.

343982334 183370004197989 4152868736913134529 n„Já si první máj pamatuji ještě z osmdesátých let, kdy se konaly povinné průvody. Mnohem hezčí vzpomínky mám však už jako dospělý právě na akce na Chlumu, které se zde pořádají už přes 20 let a jsou čím dál populárnější. Jsem rád, že zde mohu dnes vidět stovky nadšených lidí, kteří si zde v krásném slunném počasí užívají první máj," řekl plzeňský zastupitel a ministr kultury Martin Baxa (ODS).

„My tuto událost pojímáme jako akci pro rodiny s dětmi. Chlum byl kdysi pojímán jako velmi známé výletní místo, nicméně později začal chátrat a myslím si, že i díky tomuto „modrému odpoledni" tak alespoň jednou za rok ožívá," dodal Baxa.

Letošní májové rodinné setkání se neslo v duchu složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Kromě profesionálů bylo k vidění i množství malých zdravotníků, policistů a hasičů. Pro všechny byly připraveny, kromě soutěží, také ukázky techniky IZS.

Akci si nenechala ujít ani krajská zastupitelka Ilona Mauritzová (ODS). „Já sem chodím ráda proto, že si tu můžeme s kolegy vždy neformálně popovídat. Mé kroky pravidelně směřují k záchranářům, kde pozdravím své známé a podívám se na to, co si zde mohou lidé vyzkoušet z oblasti první pomoci," uvedla Mauritzová.

Rodinná pohoda v přírodním amfiteátru rozhledny Chlum nadchla všechny návštěvníky a ty dospělé nejvíce potěšilo vydařené počasí. Zatímco si dospěláci pochutnávali na dobrém jídle a pití, děti opékaly buřty, soutěžily nebo si užívaly zábavu na pódiu. Kdo neměl zájem o žádnou ze složek IZS, mohl si vyzkoušet například i to, jaké je to být třeba motokrosovým závodníkem. Všichni si užili příjemné odpoledne v přírodě tak, jak si to pořadatelé přáli.