Lenka Prokšová

Lenka Prokšová

20 let Česka v EU: Proč se o Evropu tak málo zajímáme?

pondělí, 29. duben 2024 20:34

Kandidátem na hejtmana za ANO je Kamal Farhan

Krajský sněm ANO v Plzni odtajnil v pondělí 29. dubna lídra, který hnutí povede do krajských voleb v Plzeňském kraji. Je jím Kamal Farhan.

Plzeňan Martin Baxa obhájil mandát místopředsedy ODS. Ke znovuzvolení Baxy místopředsedou strany došlo na 31. Kongresu ODS, který tento víkend probíhá v Ostravě.

Medvědi z plzeňské zoologické zahrady se probudili ze zimního spánku. Nedlouho po probuzení tří medvědů hnědých, tedy Elišky, Honzíka a Mikiho, proběhlo jejich první letošní vážení.

pondělí, 12. únor 2024 07:02

Depo Moto Art v Plzni obohatí svou expozici

Muzeum Depo Moto Art v Plzni hodlá obohatit svoji expozici o unikátní skulptury z českého křišťálu. Pokračuje tak na své cestě spojení motorů a umění.

Televize Ústeckého kraje, známá jako Ústecká TV, mění provozovatele. K poslednímu lednu ukončila vysílání pod licencí provozovatele Ústecká média s.r.o. a od 1. února tohoto roku vysílá na základě nové licence udělené společnosti ZAK TV. ZAK TV je jedna z největších regionálních televizí v České republice. Vysílá nepřetržitě od roku 1996. V Plzeňském a Karlovarském kraji vysílání týdně sleduje přes 300 000 diváků. O přechodu Ústecké TV pod ZAK TV informoval server www.televizniweb.cz. Jak server uvádí, pro diváky se změnou provozovatele nic podstatného nemění.

Outdoorová reklama, tedy ta venkovní, má řadu výhod. Podle nedávného výzkumu „OOH Activation Study 2023", který zpracovala agentura Nielsen spolu se společností ResSolution, jednak generuje nejlevnější online aktivaci a je dále druhá v pořadí - hned po televizní reklamě - v zapamatovatelnosti u veřejnosti.

V prostorách pražského Schebkova paláce se minulý týden uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 30. ročníku soutěže firemní komunikace Czech Top 100. Odborná porota v soutěži i letos hodnotila jak přihlášené výroční zprávy a firemní časopisy za rok 2022, tak i zprávy o společenské odpovědnosti.

Gigafafactory aneb obří továrna na autobaterie na bývalém vojenském letišti v Líních nebude. Oliver Blume, předseda představenstva koncernu Volkswagen, uvedl, že náběh trhu s elektromobily v Evropě je pomalejší, než se očekávalo. Proto zatím neexistují obchodní důvody, proč rozhodnout o dalších výrobních lokalitách v Evropě. Proti výstavbě Gigafactory po celou dobu ostře vystupoval primátor města Plzně Roman Zarzycký (ANO).

Jak jsme již informovali, představenstvo Plzeňské teplárenské chce od nového roku zvýšit cenu tepla o 40 procent. Jde o nárůst o 240 korun na gigajoule k současné průměrné ceně 600 Kč/GJ, která je v současné době nejnižší v České republice. Podle Václava Paška, generálního ředitele Plzeňské teplárenské, kterou vlastní většinově město Plzeň a 35 procent skupina EPH Daniela Křetínského, by zdražení pro průměrnou domácnost znamenalo, že bude měsíčně platit zhruba o 400 korun více než dosud. Zajímavostí na celé věci je, že primátor Plzně Roman Zarzycký z hnutí ANO je ostře proti takovémuto navýšení ceny tepla, zatímco jeho spolustraník Petr Fišer, předseda představenstva společnosti Plzeňská teplárenská, s tímto navýšením podle našich zdrojů souhlasil.

Strana 1 z 4