Dal jsi víc gólů, než jiní hráči, slyšel brankář Pavlát po své trefě přes celé kluziště

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 3. září 2021 18:06
Dal jsi víc gólů, než jiní hráči, slyšel brankář Pavlát po své trefě přes celé kluziště ilustrační/HC Škoda Plzeň

Jednadvacetiletý brankář Dominik Pavlát předvedl v generálce na extraligu na ledě Slavie husarský kousek, střelou přes celé kluziště se podepsal pod vítězství indiánů 4:2. "Kluci říkali, že jsem dal více gólů, než někteří hráči za celou přípravu," smál se po zápase.

„Byl na mě nahozený puk, až v kabině jsem se dozvěděl, že byl signalizovaný ofsajd. Ale to jsem vůbec nevěděl a trochu se bál, protože v tu chvíli jsem před sebou viděl spoustu hráčů. Ale říkal jsem si, proč to nezkusit, i když nějaká zodpovědnost vůči týmu tam samozřejmě je. Ale já si věřil, i když původně jsem chtěl pouze vyhodit. Překvapilo mě, že Slavie takto brzy odvolala gólmana, tak jsem to prostě zkusil a jsem za to hrozně rád,“ vyprávěl Pavlát.

V kabině si také po zápase něco vyslechl. „Kluci říkali, že jsem dal více gólů, než někteří hráči za celou přípravu. (smích) Ale ne, vážně, na to jsem vůbec nekoukal, já jsem byl rád, že jsme vyhráli, protože jsme teď neměli povedené zápasy. Cením si, že jsme se z toho dostali takto před ligou a myslím, že je to důležitá výhra,“ podotkl. „Puk schovaný mám, uzmul mi ho a popsal Kuba Vais (masér, pozn. red.). A jestli budu něco platit do kasy? No, asi mě to nemine,“ dodal.